TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Bohdan Łazuka ponownie w Tarnowie

Bohdan Łazuka ponownie w Tarnowie

Bohdan Łazuka ponownie w Tarnowie

Niedzielny wieczór w towarzystwie Bohdana Łazuki to propozycja Tarnowskiego Centrum Kultury na 3 grudnia. W spotkaniu z cyklu „ Koncerty pełne wspomnień” poza ulubieńcem publiczności wystąpi znany i lubiany kompozytor Czesław Majewski. Recital w piwnicach TCK rozpocznie się o godz. 19:00, a bilety w cenie 25 zł można kupić w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

W pierwszą grudniową niedzielę, w piwnicach TCK wystąpi Bohdan Łazuka, aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, prezenter radiowy i telewizyjny, kabareciarz, można powiedzieć "człowiek orkiestra". Po wielu latach nieobecności artysta wraca do Tarnowa z jedynym kameralnym recitalem, podczas którego usłyszymy najpopularniejsze piosenki ze jego długiej kariery. Artyście na pianinie towarzyszyć będzie kompozytor, dyrygent, pianista oraz aktor – Czesław Majewski. Koncert poprowadzi Andrzej Kurdziel.

Większość piosenek, które są tematami recitali Łazuki znajdują się na czterech płytach firmowanych nazwiskiem artysty: „Bohdan trzymaj się” (1965), „Życzenia dla pań” (1967), „Nie ma wyjścia panowie” (1978) oraz „Moja pięćdziesiątka” (1989). Po 28 latach, w listopadzie ukazuje się najnowszy album Łazuki „Nocny Bohdan”.  Na płycie wspólnie z Łazuką śpiewają m.in. Doda, Mika Urbaniak, Maciej Maleńczuk, Marek Piekarczyk, Daniel Olbrychski oraz sopranistka Justyna Reczeniedi.

 (ah)

Archiwalne