TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Breakout symfonicznie

Breakout symfonicznie

Breakout symfonicznie

Utwory Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej w symfonicznych aranżacjach będzie można usłyszeć podczas koncertu 4 marca w Centrum Sztuki Mościce. Tego wieczoru nie zabraknie kultowych piosenek zespołu Breakout, którego założycielem był Tadeusz Nalepa, uważany za ojca chrzestnego polskiego bluesa.

W Tarnowie wraz z Piotrem Nalepą, synem Miry i Tadeusza Nalepy, zagrają Orkiestra Symfoniczna Centrum Sztuki Mościce i zespół Nie-Bo pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki. Symfoniczne aranżacje specjalnie na tę okazję przygotował Michał Jurkiewicz. Podczas koncertu zabrzmią piosenki, które na stałe zapisały się w historii polskiego rocka i bluesa: Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Gdybyś kochał hej, Poszłabym za tobą, a także nowych wersji Do kogo idziesz i Chciałabym być słońcem.

Piotr Nalepa od 2007 roku realizuje „artystyczny testament" rodziców, wykonując z zespołem Nie-Bo niezapomniane piosenki zespołu Breakout. Od tego czasu zagrano już ponad dwieście koncertów. „Projekt symfoniczny jest sposobem na oddanie hołdu wspaniałym twórcom, których dorobek artystyczny to znacząca część historii polskiej muzyki rozrywkowej” – tak o idei koncertów symfonicznych mówi Piotr Nalepa.

Początek koncertu o godz. 17 w CSM.

(ww)

Archiwalne