TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / „Cinemarzenie” wraca po wakacyjnej przerwie

„Cinemarzenie” wraca po wakacyjnej przerwie

„Cinemarzenie” wraca po wakacyjnej przerwie

Po wakacyjnej przerwie, Tarnowskie Centrum Kultury wznawia cykl projekcji filmowych pod nazwą „Cinemarzenie”. W najbliższą niedzielę o godz. 16 w kinie „Marzenie” zobaczyć będzie można włoski dramat „Dogman” w reżyserii Matteo Garrone.

Jego bohaterem jest spokojny, wiecznie uśmiechnięty i kochający ojciec kilkuletniej córki, Marcello. Jest on lubianym przez całe miasteczko psim fryzjerem i okazjonalnym handlarzem kokainą, który zostaje wciągnięty w mafijne porachunki. Postanawia wówczas zawalczyć o swoją godność i odgryźć się miejscowemu osiłkowi, który traktuje go jak marionetkę. Za rolę Marcella, Marcello Fonte otrzymał Złotą Palmę dla najlepszego aktora podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Cykl „Cinemarzenie” to nie tylko projekcje kinowe. Każdy seans poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem w film, odpowiednio do tego przygotowaną prelekcją, która znajduje swoje rozwinięcie i poszerzenie w dyskusji z widzami. Rozmowy po filmie są natomiast ustalaniem wspólnego gruntu interpretacji, jak i zwykłą przyjacielską pogadanką.

(sm)

Archiwalne