TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Dokumenty, proszę…

Dokumenty, proszę…

Dokumenty, proszę…

Tarnowskie Centrum Kultury po raz kolejny zaprasza na cykl projekcji filmów dokumentalnych. W poniedziałkowe wieczory marca na ekranie Kina Marzenie będzie można spojrzeć na świat z czterech różnych punktów widzenia.

Zaproponowany przez TCK cykl ma stanowić możliwość zapoznania się tarnowskiej publiczności z najnowszymi kierunkami kina dokumentalnego, ale przede wszystkim może stanowić początek dla dalszych poszukiwań.Pomimo, że filmy dokumentalne od zawsze pozostawały w cieniu fabuły, od kilku lat można zaobserwować wzmożone zainteresowanie kinem faktu wśród młodych twórców oraz docenienie dorobku klasyków, co owocuje coraz to ciekawszymi projektami. Właśnie z tego powodu zrodził się pomysł prezentacji w pełni autorskiego, indywidualnego spojrzenia na kino dokumentalne widzom w Tarnowie.

Organizator tegorocznego spotkania z dokumentem przygotował dla widzów 5 filmowych obrazów: „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”, „Najbrzydszy samochód świata”, „Maria Callas”, „Biegacze” i „Nie jestem twoim Murzynem”. Projekcje odbywać się będą o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

(lb)

Archiwalne