TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Dziesiąta płyta tarnowskiego chóru

Dziesiąta płyta tarnowskiego chóru

Dziesiąta płyta tarnowskiego chóru

Na okres Bożego Narodzenia zaplanowano premierę albumu „Christmas time” Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes". Świąteczny krążek jest dziesiątą płytą tarnowskiego zespołu. Materiał z płyty chór zaprezentuje podczas trzech koncertów promujących album.

Inspiracją do powstania albumu były koncerty noworoczne, które chór wykonywał ze znamienitymi gośćmi, w tym z zespołem „The King's Singers”, kwintetem dętym „Canadian Brass”, Orkiestrą Polskiego Radia „Amadeus” czy Orkiestrą Solistów Wiedeńskich. Repertuar tych koncertów zawsze nawiązywał do okresu Bożego Narodzenia, pokazując różnorodność świątecznych utworów. Były to projekty unikatowe, z repertuarem opracowanym specjalnie na tę okazję.

Nagrania materiału dźwiękowego nowego albumu odbywało się w połowie września w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Na płycie „Christmas time” znalazły się utwory w całości zaaranżowane przez warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza, z którym chór współpracuje od 2012 roku. Na płycie obok tradycyjnych polskich kolęd usłyszymy standardy światowej muzyki bożonarodzeniowej.   Do współpracy przy realizacji albumu tarnowski chór zaprosił  kwartet smyczkowy „Apotheosis”  oraz „Krakowski Kwintet Blaszany”.

Występy promujące płytę odbędą się w trzech lokalizacjach. Premierowy koncert już 8 grudnia w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Kolejny w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach 16 grudnia oraz 30 grudnia w bazylice katedralnej w Tarnowie.

fot. Adam Wróbel

 (ah)

Archiwalne