TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Fotodzienniki na wystawie

Fotodzienniki na wystawie

Fotodzienniki na wystawie

Ponad 300 fotografii autorstwa Anny Beaty Bohdziewicz, będących zapisem ostatnich 40 lat w Polsce, można oglądać od 23 lutego w galerii Tarnowskiego Centrum Kultury. Wernisaż wystawy odbędzie się dzień wcześniej o godz. 18.

“Fotodziennik i inne zdjęcia” to obrazy, które narodziły się z drobnych zdarzeń, wybranych fragmentów rzeczywistości, obrazy sytuujące się między prywatnością a uniwersalizmem. W swojej wieloletniej twórczości, Anna Beata Bohdziewicz wierna jest swemu credo: „(…)fotografuję tak jak chcę. Nie robię zdjęć na zamówienie, robię je dla przyszłości, dla historii, dla was, ale przede wszystkim dla siebie, ciągle głównie dla siebie samej(...)”.

Wernisaż poprowadzi historyk sztuki Marek Grygiel. Wystawie towarzyszyć będzie wydawnictwo Lekki powiew wolności 1981, które jest być może najobszerniejszym zapisem rodzących się zmian społeczno-politycznych. To album, na który składa się prawie tysiąc fotografii opatrzonych komentarzami i fragmentami tekstów z prasy, stanowiący fotograficzną opowieść o Polsce walczącej o wolność.

Wystawę będzie można oglądać w TCK do 25.

(ww)

Archiwalne