TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / „Francuski Styl” w Centrum Sztuki Mościce 13 LUTEGO

„Francuski Styl” w Centrum Sztuki Mościce 13 LUTEGO

„Francuski Styl” w Centrum Sztuki Mościce 13 LUTEGO

Do pożegnania karnawału w francuskim stylu zaprasza Centrum Sztuki Mościce. Ostatki z francuskimi piosenkami wykonywanymi przez Justynę Bacz zapowiadają się jako nastrojowe, magiczne i liryczne, a przy okazji poznać będzie można historię polskiego fryzjera, który podbił Paryż i Hollywood. „Francuski Styl”, odbywający się w ramach cyklu „Spis Streści Poufnych”, rozpocznie się w Centrum Sztuki Mościce we wtorek 13 lutego o godz. 18.30.

Wieczór zainauguruje spotkanie z Martą Orzeszyną. Jej książka „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów” opowiada o losach chłopaka z Sieradza, który wyjechał do Paryża z pięcioma frankami w kieszeni, a wkrótce kreował wizerunki największych sław, jak Brigitte Bardot, Edith Piaf, Greta Garbo czy Pola Negri.

W drugiej części wieczoru – po krótkiej przerwie na zapoznanie się z smakami francuskiej kuchni - z koncertem „Francuska chanson francaise” wystąpi Justyna Bacz. Ta nagradzana na festiwalach piosenki francuskiej piosenkarka, gitarzystka, autorka tekstów, muzyki i przekładów z języka francuskiego i rosyjskiego zaprezentuje zaliczane do klasyki piosenki utwory takich artystów jak: Georges Brassens, Jacques Brel, Edith Piaf czy Joe Dassin (w recital wplecione zostały także utwory Patricii Kaas oraz Zaz). Podczas koncertu zabrzmią między innymi słynne „Sous le ciel de Paris”, „Et si tu n’existais pas”, a także motywy z filmów: „Parasolki z Cherbourga” czy „Love story”. Wokalistce towarzyszyć będą: Mariusz Dubrawski (piano) oraz Klaudiusz Baran (akordeon).

(sm)

Archiwalne