TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Gollob bohaterem wystawy w Tarnowie

Gollob bohaterem wystawy w Tarnowie

Gollob bohaterem wystawy w Tarnowie

Wernisaż wystawy związanego z Tarnowem fotografika Tomasza Sobczaka odbędzie się już jutro w Tarnowskim Centrum Kultury.  Prezentację fotografii poprzedzi spotkanie z autorem, które rozpocznie się o godzinie 18.00 w Galerii TCK.

Na wystawie zaprezentowane zostaną trzy główne motywy. Część sportowa w całości poświęcona zostanie Tomaszowi Gollobowi, najlepszemu Polskiemu żużlowcowi, który kilka miesięcy temu uległ groźnemu wypadkowi. Po zakończeniu wystawy autor zdecydował zdjęcia kolekcjonerskie z wystawy przekazać Tomaszowi Gollobowi. Fotografie mają zostać przekazane na aukcję, a dochód z ich sprzedaży ma zostać przekazany na leczenie i rehabilitację żużlowca.

W sali z fotografią studyjną zaprezentowane zostaną najpiękniejsze prace fotografa, które prezentował niemal na każdym kontynencie, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody. W głównej sali zobaczymy ostatnie fotograficzne obserwacje artysty. Będą to zdjęcia na pograniczu specyficznej fotografii architektury a nieoczywistymi abstrakcjami. W tym roku Tomasz Sobczak obchodzi swoje 40 urodziny, a tą wystawą pragnie uczcić je z mieszkańcami Tarnowa, z którym jest związany od lat.

Dodatkowo na wystawie zaprezentowane zostaną różne techniki fotograficzne. To samo zdjęcie zobaczymy między innymi w technice platynotypii, digigraphie czy wydruku z drukarki atramentowej.

Tomasz Sobczak na co dzień jest inżynierem, nauczycielem, pedagogiem, a w wolnych chwilach artystą fotografikiem. Od lat związany jest z Tarnowem i Tarnowskim Towarzystwem Fotograficznym, w którym od blisko dekady pełni funkcję prezesa. Prowadzi zajęcia z „Fotografii ruchu" oraz „Metodykę fotografii” na podyplomowych studiach z fotografii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, którą to uczelnię ukończył z wyróżnieniem. Uczył fotografii prasowej i reklamowej w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie. Pracuje w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie oraz w Pałacu Młodzieży, w którym prowadzi pracownię fotografii tradycyjnej. W 2013 roku został odznaczony prestiżowym tytułem Excellence FIAP (EFIAP), nadawanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej. Jego prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Przez wiele lat zajmował się fotografią sportową. W chwili obecnej skupia się na fotografii studyjnej i szeroko rozumianym reportażu. Jako animator kultury pełnił funkcję kuratora wielu wystaw, organizował różne akcje i działania fotograficzne. Stale pracuje z młodzieżą, popularyzując fotografię.

(ah)

 

Archiwalne