TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Góry bliżej nas

Góry bliżej nas

Góry bliżej nas

Niezapomniane przeżycia, fascynujące historie, niezwykłe ujęcia pięknych gór i krajobrazów z całego świata to wynik podróży „ludzi gór”, którzy chcą się tym wszystkim podzielić z publicznością. Zrobią to podczas festiwalu „Górnolotni – spotkania ludzi gór”, który odbędzie się w dniach 20-22 stycznia w Centrum Sztuki Mościce. 

-  „GÓRNOLOTNI – spotkania ludzi gór” przyciągają tłumy pasjonatów gór i wspinaczki, tych, dla których sport, pasja, wyprawy są sensem życia. Każdego roku festiwal gości wybitne osobowości ze środowiska górskiego, ikony polskiego i światowego himalaizmu, tych którzy podejmują heroiczne wyzwania, tak będzie i w tym roku – zapowiada Bogusław Hynek, szef festiwalu. Rzeczywiście tak będzie, bowiem w tym roku do Tarnowa przyjadą między innymi: Adam Bielecki, Kasia Nizinkiewicz, Joanna Lipowczan, Bartosz Malinowski, Angelika Chrapkiewicz, Marcin Dzieński, Monika Rogozińska, Piotr Sztaba, Jacek Czech, Łukasz Dudek, Jacek Matuszek i Marcin YETI Tomaszewski

Podróżnicy podczas swych wypraw poznają niezwykłych mieszkańców w odległych zakątkach świata. Mają szansę przyjrzeć się ich życiu codziennemu, ich odmiennej kulturze, barwnym zwyczajom, doświadczyć ich życzliwości i gościnności. Często zmagając się z żywiołami, ale i własnymi słabościami. Cechuje ich odwaga, braterstwo liny, często okupione dużym ryzykiem i ogromnym wysiłkiem. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczymy wystawy, posłuchamy prelekcji i spotkamy się z „Górnolotnymi”.  Dodatkowo amatorzy turystyki górskiej i sportów ekstremalnych będą mogli zapoznać się z ciekawymi publikacjami książkowymi, filmowymi premierami, wziąć udział w szkoleniach górskich oraz nabyć sprzęt na kiermaszu odzieży outdoorowej.
Szczegółowy program dostępny na: www.csm.tarnow.pl  oraz www.facebook.com/zaHoryzontDomu

(ah)

Archiwalne