TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / MONK śpiewa Bee Gees TELEDYSK

MONK śpiewa Bee Gees TELEDYSK

MONK śpiewa Bee Gees TELEDYSK

Słynny przebój zespołu Bee Gees we własnej aranżacji nagrał tarnowski zespół wokalny MONK. Towarzyszący nagraniu teledysk ma pomóc grupie dotrzeć do użytkowników mediów społecznościowych. – Dotychczas raczej nie byliśmy obecni w sieci. Uznaliśmy, że wobec popularności tej formy komunikowania się najwyższy czas to zmienić – mówi Piotr Cyz, jeden z członków grupy.

Muzycy zespołu MONK (Marcin Sobczyk, Mirosław Pasek, Grzegorz Ważny, Tomasz Stec) słynny utwór zespołu Bee Gees nagrali a capella już znacznie wcześniej, ale dopiero teraz zdecydowali się przygotować materiał filmowy. Jak przystało na piosenkę o miłości główną rolę w scenariuszu, który powstał podczas jednego z popołudniowych spotkań członków grupy, powierzono kobiecie. Aktorskie zadania powierzono także muzykom zespołu, obsadzając ich w roli mężczyzn będących pod wrażeniem nieznajomej blondynki.

Dla zespołu MONK filmowa produkcja nie jest czymś nowym. Znani z lekkiego i autoironicznego podejścia do siebie muzycy przygotowywali wcześniej okolicznościowe muzyczne wideoklipy np. na Dzień Matki czy Wielkanoc. Teledysk do utworu Bee Gees jest pierwsza ilustracja wykonywanej przez nich piosenki. – Planujemy kolejne i niewykluczone, że będą one miały bardziej profesjonalny charakter – zapowiada Piotr Cyz.

MONK powstał 15 lipca 1995 roku, a już 3 sierpnia zagrał pierwszy koncert w Gostyniu, by po dwóch miesiącach wystąpić na scenie obok takich artystów jak: Mietek Szcześniak, Ewa Uryga, Beata Bednarz czy Marek Tercz. MONK brał udział i zdobywał nagrody na wielu festiwalach i przeglądach. Koncertował zarówno w kraju jak i poza jego granicami: Łotwa, Węgry, Czechy, Słowacja, Anglia, Holandia, USA. Wystąpił gościnnie na nagraniach Lecha Dobraczyńskiego, gdzie nagrał utwór z gościnnym występem Marka Bałaty oraz płycie Wojtka Klicha. Pierwszy album nagrał pod 20 latach działalności.

(sm)

Archiwalne