TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście

Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście

Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście

W niedzielę, 5 sierpnia rozpocznie się trzeci już - odbywający się pod honorowym patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli - Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście.

Zainauguruje go rozpoczynający się o godz. 18 w Sali Lustrzanej koncert „Estrada Młodych”. Oprócz wykładowców: Krystiana Tkaczewskiego i Hironao Suzuki z Japonii wystąpi w nim laureat pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J. W. Krogulskiego w Tarnowie, Robert Maciejowski. W programie koncertu znajdą się utwory: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Jana Sebastiana Bacha, Ferenca Liszta, Ferruccio Busoniego, Siergieja Prokofiewa i Siergieja Rachmaninowa.

W ramach festiwalu organizowany jest kurs mistrzowski dla adeptów pianistyki. W tym roku udział w nim weźmie dwudziestu jeden młodych artystów z dziewięciu krajów, a wykładowcami na kursie będą: Krystian Tkaczewski, Hironao Suzuki (Japonia), Vovka Askhenazy (Rosja), Philippe Raskin (Belgia) oraz Masahi Katayama (Japonia).

Kurs odbywał będzie się w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie, a jego uczestnicy zaprezentują się podczas koncertów w Pałacu Młodzieży (10 sierpnia, godz. 17) oraz w Sali Lustrzanej (11 sierpnia, godz. 17 i 19 sierpnia, godz. 17). Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

(sm)

Archiwalne