TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Mistrz i uczeń WYSTAWA

Mistrz i uczeń WYSTAWA

Mistrz i uczeń WYSTAWA

W najbliższy czwartek, 6 kwietnia o godzinie 17 w galerii Hortar odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Rodzińskiego i Bartłomieja Bałuta. 

Stanisław Rodziński jest cenionym malarzem, pedagogiem, pisarzem i twórcą kultury niezależnej w latach 80-tych XX w.  Od dwóch kadencji pełni funkcję rektora Akademii  Sztuk Pięknych w Krakowie, w tym czasie wychował  kilka pokoleń młodych artystów. W 2005 r. został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Wcześniej, w 1993 otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Jednym ze studentów profesora jest Bartłomiej Bałut, rodowity tarnowianin, dyrektor Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie. Nauki w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego pobierał w latach 1997-2001, gdzie otrzymał dyplom z wyróżnieniem.  - Profesor Rodziński jest dla mnie kimś więcej aniżeli nauczycielem malarstwa. To osoba, której mądrość, autorytet i zdrowy rozsądek oraz koncepcja kształtowania osobowości poprzez sztukę, pozostaną ze mną na zawsze – podkreśla Bartłomiej Bałut.

Mistrz i uczeń na wspólnej wystawie zaprezentują się przed tarnowską publicznością już w czwartek, 6 kwietnia.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Praca autorstwa Bartłomieja Bałuta

(ah)

Archiwalne