TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / „Mury”. Koncert Michała Książka

„Mury”. Koncert Michała Książka

„Mury”. Koncert Michała Książka

Utwory z nowej płyty „Mury” Michała Książka będzie można usłyszeć w tarnowskim teatrze już 22 stycznia. Koncert połączono ze spotkaniem z rodzinami byłych więźniów obozu koncentracyjnego Ravensbruck. Początek o godz. 18.00. 

Mury to płyta inspirowana rodzinną historią muzyka z okresu II wojny światowej. Prababcia Michała – Waleria Wypiór – trafiła do obozu koncentracyjnego w Ravensbruck transportem z Tarnowa. W obozie wraz z innymi więźniarkami stworzyła organizację o nazwie „Mury”. Mury miały za zadanie utrzymywać morale i podnosić na duchu więźniów. Michał Książek kontynuuje myśl prababci. Stworzył płytę o takie samej nazwie i przenosi pewne wartości na dzisiejsze czasy.

Autor dotarł również do żyjących byłych więźniarek i przeprowadził video-rozmowę, która będzie pokazywana w trakcie wydarzenia. Po koncercie zaplanowano też spotkanie z osobami związanymi z Ravensbruckiem.

Tarnowskiemu muzykowi na scenie towarzyszyć będą: Rafał Łępa – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Nosek – gitara basowa, Sylwester Malinowski – perkusja oraz Paweł Hudyka – dj.

Dodatkową atrakcję będzie również utwór, który Książek wykona z Wojciechem Klichem.

Za wizualizacje w trakcie koncertu odpowiedzialna będzie Aleksandra Rodobolska, za dźwięk Leszek Łuszcz, a za światło Łukasz Limanowski.

Bilety w cenie 20 zł (15 zł na grup powyżej czterech osób) do kupienia TUTAJ.

Projekt realizowany jest w ramach stypendium artystycznego finansowanego przez miasto.

(ks)

Archiwalne