TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Muzycznie o chaosie

Muzycznie o chaosie

Muzycznie o chaosie

„Chaos pełen idei”, czyli najnowsze dzieło Wojtka Mazolewskiego zabrzmi na żywo w tarnowskim Kinie Marzenie już w najbliższą niedzielę, 12 marca, o godzinie 20.00.  W koncercie zespołu Wojciech Mazolewski Quintet gościnnie wystąpi John Porter.

Wojtek Mazolewski do współpracy przy swoim nowym projekcie zaprosił niezwykłych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. Na jednym albumie spotykają się legendy rocka, takie jak: Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i najmłodsi na scenie muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. Najnowsza płyta muzyka jest pełna mocnych emocji, poezji, szaleństwa i melodii, które odbiorcom na długo zapadają w pamięć.

Krążek współtworzył także John Porter – walijski kompozytor i autor tekstów, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, którego również usłyszymy na tarnowskiej scenie. Na nowej płycie Mazolewskiego zagrał i zaśpiewał utwór „Polish Girl”, który został wspaniale przyjęty na koncertach premierowych albumu – w Filharmonii Częstochowskiej i Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. John Porter brał również udział w sesji live „Chaosu Pełnego Idei” dla radia MUZO.FM. Na koncertach usłyszeć można zarówno kompozycje Mazolewskiego, jak również utwory i improwizacje na temat muzyki Portera – uznawanej za klasykę rocka.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia on-line lub w kasie kina Marzenie.

(ah)

Archiwalne