TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Muzyczny manifest

Muzyczny manifest

Muzyczny manifest

Już w najbliższą sobotę,6 maja, o godzinie 19:00 w kinie Marzenie odbędzie się koncert Moniki Borzym. Ta niezwykle charyzmatyczna wokalistka jest znana tarnowskiej publiczności z koncertu inaugurującego ubiegłoroczną Tarnowską Nagrodę Filmową. 

 Artystka ma na swoim koncie 3 trzy płyty, „Girl Talk”, „My Place”, obie nagrane w USA, obie docenione przez polską publiczność – obie pokryte platyną. I najnowszą, „Back To The Garden”. Podczas tarnowskiego koncertu Monice towarzyszyć będą: Mitchell Long (gitary), Robert Kubiszyn (kontrabas), Sebastian Frankiewicz (perkusja).

- Ta płyta to wyraz buntu przeciw temu co dzieje się na dzisiejszym rynku muzycznym. Obecnie dominuje nań produkcja i elektronika i  wszystko wydaje mi się zunifikowane. Nigdy nie chciałam być tego częścią. Dla mnie muzyka jest nośnikiem rzeczy mądrych i pięknych. Jest świętem. Jako wykonawca szukam najbardziej inspirujących materiałów – tak o swoim nowym krążku mówi autorka.Płyta powstała we współpracy z wybitnym gitarzystą z Los Angeles – Mitchellem Longiem, nowojorskim producentem Devinem Greenwoodem  oraz trzema znakomitymi artystami z kraju – kontrabasistą Robertem Kubiszynem , perkusistą Michałem Bryndalem i altowiolistą Michałem Zaborskim.

Monika Borzym –  pochodzi z muzycznej rodziny. Jej ojciec jest instrumentalistą, a mama wokalistką, która przez wiele lat prowadziła chór. Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozpoczęła naukę wokalistyki jazzowej na wydziale piosenki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.W 2007 roku wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych, na którym zajęła drugie miejsce. Przełomowym momentem w jej karierze było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Jej nauczycielami byli muzycy jazzowi, m.in.: Lisanne Lyons, Dante Luciani, Chuck Bergeron, Larry Lapin, Greg Gisbert.

(ah)

Archiwalne