TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Najlepsze fotografie dokumentalne w TCK

Najlepsze fotografie dokumentalne w TCK

Najlepsze fotografie dokumentalne w TCK

Blisko 150 najlepszych zdjęć dokumentujących wydarzenia ostatniego roku będzie można obejrzeć na wystawie w Tarnowskim Centrum Kultury. Wernisaż prac laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2017 zaplanowano 3 listopada o godz. 18.

Fotografie będą prezentowane w sześciu kategoriach: wydarzenia, życie codzienne, sport, kultura i sztuka, natura i portrety. Wernisaż poprzedzi spotkanie o godz. 16:30 z Karoliną Jonderko i Michałem Stańczykiem, autorami zdjęć, które znalazły się na wystawie. Dodajmy, że tarnowianin zdobył Nagrodę Specjalną Banku Zachodniego WBK oraz I miejsce za zdjęcie pojedyncze w kategorii Sport. - Wprawdzie nie zostaliśmy mistrzami Euro 2016, ale myślę, że nikt z polskich kibiców nie czuje się rozczarowany. Zdjęcie Michała Stańczyka, na którym Artem Fedetsky złości się po kolejnej udanej interwencji naszego bramkarza Łukasza Fabiańskiego jest jednym z dowodów na to, że wcale nie byliśmy łatwym przeciwnikiem i za to jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszej drużynie - powiedział o nagrodzonym zdjęciu Artur Sikora, reprezentujący organizatora konkursu.

W ramach wystawy w Tarnowie odbędą się również dwudniowe warsztaty fotograficzne, które poprowadzi Karolina Jonderko (szczegółowe informacje na www.tck.pl). Podczas warsztatów ogłoszony zostanie konkurs na najlepsze zdjęcie. Nagroda główna to aparat Instax mini 70 z filmem. Ten sam model aparatu może wygrać również autor najlepszej recenzji wybranego zdjęcia lub fotoreportażu prezentowanego podczas wystawy.

Zdjęcia można oglądać w galerii TCK do 15 listopada od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty w godz. 10-17. Wstęp wolny.

 

FOT. Źródło: BZ WBK Press Foto 2017/ Michał Stańczyk/Cyfrasport/ Nagroda Banku Zachodniego WBK

(ww)

Archiwalne