TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Piątek z atrakcjami dla najmłodszych

Piątek z atrakcjami dla najmłodszych

Piątek z atrakcjami dla najmłodszych

Jutrzejszy dzień dla najmłodszych mieszkańców zapowiada się bardzo intensywnie. W ramach projektu 30 ULICA W TARNOWIE – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży „ Małe szczęście i kropka”. Zajęcia odbywać się będą na Rynku i każdy znajdzie coś dla siebie.

Warsztaty plastyczne –  litera narzędziowa, projektowanie i pisanie liter poprowadzi  dyrektor Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie Bartłomiej  Bałut. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach: o godz. 9:00 -10:45 i  11:00 -13:15.

Małych miłośników literatury zapraszamy do kawiarni literackiej dla dzieci. Spotkanie autorskie z Joanną Rusinek prowadzi Piotr Kopa. Początek o godz. 10:00. Po spotkaniu ( godz.10:30-12:00) odbędą się warsztaty ilustracji z książką „Jak przekręcać i przeklinać” autorstwa Michała Rusinka. Zajęcia poprowadzi Joanna Rusinek – autorka ilustracji do książki.

Z kolei w samo południe radiowe zajęcia z interpretacji bajek i wierszy poprowadzi były dziennikarz m.in. Radia Kraków i Gazety Krakowskiej Piotr Kopa.

Mała gimnastyka to sportowe zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w każdym wieku, inspirowane kalisteniką i jogą. W świat rozciągających ćwiczeń wprowadzi instruktorka Agnieszka Staroń. Zajęcia odbywać się będą w trzech blokach o godz.9: 00, 10:30 i 12:00. Czas trwania 30 min.

Tajniki sypania mandali z wykorzystaniem kolorowego piasku odkryją uczestnicy zajęć plastycznych.  Trwające 60 minut kreatywne spotkania są przeznaczone dla dzieci od 7 roku życia rozpoczną się o godz. 9:30, 11:00 i 12:30.

Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Autorem projektu jest Fundacja Kultury i Sztuki "I Kropka".

fot. Fundacja "I kropka"

(ah)

Archiwalne