TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / „Piosenki Polskie. Ocalić od zapomnienia”

„Piosenki Polskie. Ocalić od zapomnienia”

„Piosenki Polskie. Ocalić od zapomnienia”

3 marca o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncertowy wehikuł czasu w który zabierze nas Janusz Yanina Iwański. Za jego sprawa przeniesiemy się  do chwil, kiedy w rozgłośniach radiowych i telewizji królowały takie nazwiska jak: Krzysztof Klenczon, Czesław Niemen, Ryszard Nalepa, Marek Grechuta, Mira Kubasińska czy Marek Jackowski!

W sobotni wieczór wrócimy do lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Janusz YANINA Iwański razem ze swoim zespołem zagra m.in. „Oprócz błękitnego nieba”, „Ocalić od zapomnienia”, „Tolerancja”, „Świat w obłokach”, „Modlitwa”, „Biały Krzyż”. Nie zabraknie oczywiście „Wielkiego podzielenia” oraz kilka innych autorskich piosenek z ostatniej płyty ‚,Kręci się”.

Janusz YANINA Iwański - znany jest szerokiej publiczności przede wszystkim ze współpracy z zespołem MAANAM, a także ze wcześniejszych dokonań duetu SOYKA YANINA, z którym to ma na koncie ponad 1500 koncertów zagranych w kraju, a także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Jest autorem i wykonawcą przeboju „Wielkie Podzielenie”, który pomimo upływu czasu nadal jest grany przez wiele rozgłośni radiowych, takich jak choćby POLSKIE RADIO, czy RADIO ZŁOTE PRZEBOJE. Jako gitarzysta bardzo swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych. Jego dyskografia obejmuje ponad 30 płyt nagranych z różnymi artystami, a wytrawni fani jazzu z pewnością kojarzyć go będą ze współpracy z takimi gwiazdami światowego formatu jak TOMASZ STAŃKO, ADAM RODGERS czy BOB STEWART, a także jako współzałożyciela i lidera legendarnej jazz-rockowej formacji TIE BREAK.

Podczas koncertu muzykowi będą towarzyszyć:

Dariusz Bafeltowski – gitary, głos (muzyk znany ze współpracy m.in. z Martyną Jakubowicz, Januszem Radkiem czy Justyną Steczkowską)

Przemysław Pacan – cajon, instrumenty perkusyjne, głos (współpraca m.in. z Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Smolikiem czy Kasią Kowalską)

Agnieszka Djatri Kural – bass (współpraca m.in. z Markiem Jackowskim&The Goodboys, Warszal, Kingdom Waves)

 

(lb)

Archiwalne