TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Podwójna nagroda dla tarnowskiego fotografa

Podwójna nagroda dla tarnowskiego fotografa

Podwójna nagroda dla tarnowskiego fotografa

Zdjęcia tarnowskiego fotografa i fotoreportera, Przemysława Sroki otrzymały dwie pierwsze nagrody w 8. edycji konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się ponad 100 autorów wystawiając przeszło 500 prac - tarnowianin zdeklasował konkurencję.

Zdjęcie „Krowa”, wykonane w podtarnowskiej wsi, zdobyło nagrodę główną ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Druga nagroda przyzna przez patrona medialnego konkursu Dziennik Toruński „Nowości”, również trafiła do Przemysława Sroki. Nagrodzono zdjęcie  wykonane na Ukrainie - „Na powitanie”. – Złapałem  chwilę i wysłałem na konkurs, który wpisywał się tematem w moje fotograficzne zainteresowania – mówi Przemysław Sroka.

Celem „Etnoklimatów” jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością czy współczesnymi przejawami tradycji – w tej dziedzinie nasz krajan okazał się bezkonkurencyjny.

Przemysław Sroka jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie i Studium Reklamy w Krakowie. Jako fotoreporter współpracuje z tarnowskimi instytucjami kultury. Jest autorem zdjęć prasowych, reprodukcji katalogowych i fotoreportaży.

(ah)

Archiwalne