TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / StarNowa świątecznie

StarNowa świątecznie

StarNowa świątecznie

Już w najbliższy czwartek, 5 stycznia, o godz. 20 w teatrze „Solskiego” odbędzie się koncert finałowy uczestników warsztatów wokalnych „Przybieżeli..” StarNowa. Trzydziestoosobowa grupa pod okiem profesjonalistów zaprezentuje świąteczne przeboje oraz tradycyjne polskie kolędy w nowych aranżacjach.

Na casting zgłosiło się 70 uczestników, spośród których jury wytypowało 30 osób, które wzięło udział w warsztatach wokalnych. Warsztaty z uczestnikami przygotowujące do koncertu poprowadził Sławek Ramian, pedagog wokalny Natural Voice Perfection (w procesie certyfikacji), laureat „Szansy na Sukces”, „Bitwy na głosy” i „The Voice of Poland”, Grzegorz Gawlik, kompozytor, autor tekstów, pedagog, animator teatralny oraz Piotr Niedojadło, pianista, kompozytor. Projekt jest realizowany w ramach stypendium artystycznego przyznanego z budżetu miasta.

W ramach programu warsztatów adepci wokalistyki wzięli udział w ćwiczeniach wokalnych, dykcyjnych i oddechowych, pracowali nad interpretacją, mieli zajęcia integracyjne, a w końcowej fazie projektu odbywały się próby z profesjonalnymi muzykami. Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów mógł skorzystać z dwóch indywidualnych lekcji prowadzonych przez Sławka Ramiana.

Bilety na wydarzenie można zakupić w kasie Teatru im L. Solskiego.

(ah)

Archiwalne