TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Świąteczny klimat w chóralnym wydaniu KONCERT

Świąteczny klimat w chóralnym wydaniu KONCERT

Świąteczny klimat w chóralnym wydaniu KONCERT

Premierowy koncert promujący nową płytę Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes odbędzie się już w najbliższy piątek, 8 grudnia o godzinie 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. 

Album  „Christmas time” to kilkanaście utworów prezentujących  zarówno tradycyjne polskie kolędy jak i standardy światowej muzyki bożonarodzeniowej.

Podczas koncertu usłyszymy wszystkie utwory z albumu „Christmas Time”. Kilkanaście kompozycji zaprezentuje bogactwo i różnorodność twórczości związanej z tematyką Bożego Narodzenia. Obok tradycyjnych polskich kolęd zostaną zaprezentowane najbardziej popularne na świecie piosenki bożonarodzeniowe w wyjątkowych, klimatycznych aranżacjach Łukasza Farcinkiewicza.

Inspiracją do powstania albumu były koncerty noworoczne, które chór wykonywał ze swoimi gośćmi, w tym z zespołem „The King's Singers”, kwintetem dętym „Canadian Brass”, Orkiestrą Polskiego Radia „Amadeus” czy Orkiestrą Solistów Wiedeńskich. Repertuar tych koncertów zawsze nawiązywał do okresu Bożego Narodzenia, pokazując różnorodność świątecznych utworów. Były to projekty unikatowe z repertuarem opracowanym specjalnie na tę okazję.

Darmowe wejściówki są do odebrania w Ośrodku Duszpastersko – Katechetycznym im. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie (I piętro, wejście od strony pomnika papieża) w środy, czwartki i piątki, godz. 18.00 – 18.30.

(ah)

Archiwalne