TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Tarnowskie eliminacje do PAKAdemii

Tarnowskie eliminacje do PAKAdemii

Tarnowskie eliminacje do PAKAdemii

Wzorem lat ubiegłych Tarnów po raz kolejny będzie przystankiem eliminacyjnym do 33. Przeglądu Kabaretów PAKA. Przedbiegi regionalne odbędą się 21 stycznia w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Dzień później na scenie kina Marzenie wystąpią Zenon Laskowik, Jacek Fedorowicz i żeński Kabaret A Jak!

Eliminacje rozpoczną się o godz. 18.00. Będzie to niepowtarzalna okazja, by obejrzeć pierwsze kroki nowych gwiazd polskiej sceny kabaretowej. Właśnie od przeglądów PAKI karierę  rozpoczęły grupy: Ani Mru Mru, LIMO, Łowcy.B  czy Kabaret Moralnego Niepokoju. Imprezę w piwnicach TCK poprowadzi Marcin Zbigniew Wojciech, zajmujący się kabaretem od 10 lat, który na koncie ma ponad 600 występów w całej Polsce.

Z kolei 22 stycznia o godz. 20.00 w kinie Marzenie będzie można posłuchać najnowszego programu Zenona Laskowika z udziałem Jacka Fedorowicza „Spotkanie Kolesiów”, na który składają się sprawy aktualne, skecze, monologi, piosenki i scenki. Podczas tego wieczoru wystąpi również żeński Kabaret A Jak!(zwyciężczynie eliminacji regionalnych do 32. PAKI, które odbyły się w Tarnowie i laureatki II miejsca 32. EDF PAKA 2016) z programem „Matki, żony i kucharki”. Każdy z jego elementów ukazuje (z przymrużeniem oka – a jak!) inny element kobiecej (chociaż nie tylko) codzienności – od radzenia sobie z kompleksami poprzez nieszczęśliwą miłość, na małżeństwie kończąc. Wieczór ten również poprowadzi Marcin Zbigniew Wojciech.

 

21 stycznia godz. 18:00, piwnice TCK - eliminacje regionalne do 33. Przeglądu Kabaretów PAKA. Bilety w cenie 15 zł w do nabycia w Biurze Obsługi TCK – ul. Rynek 5.

22 stycznia godz. 20:00, kino Marzenie – „Spotkanie Kolesiów” Zenon Laskowik i Jacek Fedorowicz, „Matki, żony i kucharki” Kabaret A Jak! Bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł dostępne w kasie kina oraz online. W dniu imprezy w cenie 70 zł dostępne tylko w kasie kina.

(ks)

Archiwalne