TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / otwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych

otwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych

otwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do swojej pracowni plastycznej. Jej nowe otwarcie nastąpi w środę 12 września o godz. 17. W pracowni kontynuowane będą zajęcia z edukacji artystycznej, które do tej pory przez ćwierć wieku prowadzili Elżbieta i Witold Pazerowie.

Wszyscy, którzy chcą szlifować swój warsztat malarski bądź rysunkowy, będą mogli korzystać z przyjaznej im przestrzeni pracowni plastycznej TCK. Nadal będzie to miejsce kształtujące wrażliwość estetyczną, rozbudzające kreatywność, przybliżające i ułatwiające zrozumienie bogatego świata sztuki. Nową Pracownię Sztuk Wizualnych prowadzić będzie znana tarnowska artystka i pedagog, Anna Śliwińska-Kukla, która przygotowała nowy, bogaty i zróżnicowany program dla pracowni.

otwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych oferuje zajęcia z zakresu interdyscyplinarnej edukacji artystycznej skierowanej do dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzone przez pracownię kursy kształtują umiejętności manualne i warsztatowe, pozwalają rozwijać inteligencję wizualno-przestrzenną, wrażliwość estetyczną i emocjonalną, odkrywają talenty i nowe pasje, uczą posługiwać się językiem sztuki oraz rozumieć jej zasady i piękno.

Podczas zajęć w pracowni będzie można zgłębiać tajniki malarstwa i rysunku oraz podstaw rzeźby
i grafiki, a uczestnicy będą stymulowani do twórczego działania, przełamywania schematów
i barier, rozwijania kreatywności, fantazji i wyobraźni.

Warsztaty łączyć będą działania z zakresu sztuk plastycznych z elementami gry i zabawy. Stosowane będą podczas nich oryginalne metody dydaktyczne i rozwiązania w zakresie technik plastycznych w korelacji z muzyką. Realizację poszczególnych zagadnień poprzedzać będą staranne przygotowania teoretyczne.

Zajęcia prowadzone będą w trzech grupach wiekowych - duża otwARTa, średnia otwARTa i mała otwARTa. Więcej informacji na stronie www.tck.pl.

(sm)

Archiwalne