TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku usuwania śniegu z dachów przez właścicieli, zarządców oraz użytkowników obiektów budowlanych.

Komunikaty Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego znajdujące się na stronie http://www.gunb.gov.pl/.

Ponad dwa miliony złotych przeznaczył tarnowski magistrat na rozwój sportu w Tarnowie w bieżącym roku. W budżecie Wydziału Sportu przeznaczono 1.220 tys. na dotacje, w tym 510 tys. na sport kwalifikowany, 670 tys. na sport dzieci i młodzieży oraz 40 tysięcy na sport niepełnosprawnych. Ponadto w budżecie zaplanowano 180 tys. na nagrody i stypendia sportowe, 600 tys. zł na realizację sportowego feryjnego i wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz miejskiego kalendarza imprez sportowych. – Na sport przeznaczamy coraz więcej pieniędzy, doceniamy jego znaczenie – mówi prezydent Ryszard Ścigała. 

Rodziny zastępcze oraz dzieci przebywające w takich rodzinach mają do dyspozycji nowe pomieszczenia przy ulicy Goslara 5. To właśnie tam mieści się teraz Dział ds. Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

15 instytucji miejskich, stowarzyszeń oraz klubów sportowych wzięło udział w akcji Urzędu Miasta Tarnowa pod hasłem „Ferie zimowe – Tarnów 2013”. W poszczególnych zajęciach przygotowanych przez te placówki uczestniczyło prawie 16 tysięcy dzieci i młodzieży.

Pod koniec marca Tarnów będzie gospodarzem „Dni Przyjaźni  Polsko-Węgierskiej”. To duże międzynarodowe wydarzenie, podczas którego w mieście gościć będą prezydenci Węgier i Polski oraz delegacje miast z obu krajów.

Będą wybory uzupełniające tego szczebla samorządu. Aktualnie 10 z 16 tarnowskich osiedli posiada swoje rady. Sytuacja ta spowodowana była niską frekwencją podczas ostatnich wyborów, a w jednym przypadku zadecydował o tym brak kandydatów. -Przygotowujemy ponowne wybory do brakujących rad osiedli - dla Starówki, Strusiny, Grabówki, Piaskówki, Zabłocia oraz osiedla Zielonego tak, aby łatwiej było zgłaszać kandydatów i głosować – mówi sekretarz miasta Aleksandra Mizera. Zachęcamy do przygotowań, do zgłaszania kandydatów, którzy skutecznie będą reprezentować swoje osiedla. Dlatego właśnie łagodzimy zapisy, które zawarte były w uchwale i już teraz namawiamy do głosowania – mówi prezydent Ryszard Ścigała.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 15

W minioną niedzielę wystartował kulinarny projekt Tarnowianie Gotują w Hotelu Tarnovia. Pierwszym znanym tarnowianinem, jaki zadebiutował na ekranie w roli kucharza była posłanka Urszula Augustyn. Przygotowana wg jej przepisu indyjska rozkosz wzbudziła ogólne uznanie licznie zgromadzonych w Tarnovii smakoszy. Ciepło na temat dania wypowiedziało się także jury.

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne mają się znaleźć w gronie wykonawców nowego śmigłowca wsparcia bojowego i zabezpieczenia polskiego wojska. Spółka gromadzi kolejne doświadczenia związane z tym sektorem rynku. Została właśnie setnym członkiem Stowarzyszenia Dolina Lotnicza  w Rzeszowie. Przedsiębiorstwo, w ramach programu modernizacji polskiej armii, zamierza dostarczać uzbrojenie dla helikopterów. Wieloletni rządowy plan zakłada zakup 70 nowych śmigłowców tego typu. 

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 14
Nazwa biura Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Opady marznące/1
Obszar województwo małopolskie
Ważność (cz. urz.) od godz. 08:00 dnia 28.01.2013 do godz. 16:00 dnia 28.01.2013
Przebieg Przewiduje się możliwość wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki, powodujących gołoledź.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) 70%

Znaczniki

Archiwalne