TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W związku z bieżącą sytuacją na Ukrainie, Stowarzyszenie Instytut Współpracy Europejskiej i miasto nawiązały wideo kontakt z miastem partnerskim Tarnowa - Tarnopolem. Zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański rozmawiał na ten temat z sekretarzem tego miasta Igorem Turskim.

Będą zmiany w sposobie administrowania kontenerowymi siedzibami rad osiedli i przyległymi do nich terenami rekreacyjnymi. Celem jest poprawa bezpieczeństwa i zarządzania. Od teraz odpowiedzialny za nie będzie Miejski Zarząd Budynków, profesjonalnie przygotowany do zarządzania nieruchomościami, a nie jak dotąd same rady.

Tarnów w kontakcie z Tarnopolem. W związku z bieżącą sytuacją na Ukrainie Stowarzyszenie Instytut Współpracy Europejskiej i miasto organizują telekonferencję z merem Tarnopola Sergiejem Nadalem. W imieniu Tarnowa głos zabierze zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

Tarnowscy strażnicy miejski pomogli 79-letniej pani Anieli. Gdyby nie ich szybka reakcja, cała sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie.

Walka o „niebieską” obwodnicę miasta 

Miasto Tarnów i Gmina Tarnów uzgodniły kompromisowy wniosek dotyczący przebiegu tzw. obwodnicy wschodniej Tarnowa. Zarówno miasto, jak i gmina zgodziły się na trasę „niebieską”, biegnącą po stronie gminy wzdłuż granic administracyjnych miasta. Teraz wspólne stanowisko przesłane zostanie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Kolejny krok uczyniły Zakłady Mechaniczne Tarnów na drodze do zdobywania kompetencji lotniczych. Przedsiębiorstwo zostało przyjęte do Federacji Firm Lotniczych Bielsko. Współpraca w ramach  Śląskiego Klastra Lotniczego polega zarówno na powiązaniach kooperacyjnych, jak i wymianie informacji technicznych oraz dotyczących  rynku. To kolejne posunięcie po tym jak w wyniku rekomendacji Sikorsky  PZL Mielec i AW PZL Świdnik tarnowska spółka stała się członkiem Dolny Lotniczej.  

Coraz więcej pań z Tarnowa chce być Pozytywnymi EGOistkami. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia „Kropla Słońca”, które organizuje otwarte grupy rozwojowo-warsztatowe dla kobiet. - Celem jest wspieranie tarnowskich (i nie tylko) kobiet w dążeniu do byciu w pełni sobą, zadowoloną z siebie i swojego życia, spełnioną w swojej kobiecości i relacjach z innymi ludźmi. Do grupy w każdej chwili można dołączyć jak i... zrezygnować z udziału. Stawiamy na maksymalną swobodę – mówi prezes Weronika Wrzesińska.

Zabawa karnawałowa dla pięcio i sześciolatków na sto fajerków. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Tarnowie zorganizowała bal pod hasłem „W świecie baśni i legend”. Przybyło mnóstwo dzieciaków wraz z rodzicami z różnych stron miasta. Pomagali uczniowie – wolontariusze oraz wszyscy nauczyciele z placówki. Przygotowania trwały od wielu tygodni.

Większość tarnowskich dzieci zostaje w mieście na ferie. Dla nich właśnie przygotowano sporo imprez kulturalnych i sportowych. Trwają ostatnie przygotowania. - Zajęcia odbywać się będą na terenie lodowisk, krytej pływalni, strzelnicy LOK, kortach tenisowych, torze kartingowym, halach i salach sportowych oraz na terenie Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Wszystkich zapraszamy – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała.

Niskie temperatury to potrzeba dodatkowej interwencji służb. Strażnicy miejscy i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolować będą środowiska osób bezdomnych, zagrożonych zamarznięciem. Działania rozpoczną się w najbliższy wtorek, 28 stycznia, o godzinie 16.30 i potrwają do późnych godzin nocnych. Akcja będzie powtarzana. 

Znaczniki

Archiwalne