TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tradycyjnie w Dzień Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym kwestarze pojawią się na Starym Cmentarzu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowacje zniszczonych i zabytkowych nagrobków.

Rozpoczęła się  „Akcja zima 2014” organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie. Skierowana jest głównie do osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych oraz niezaradnym życiowo. Z pomocy mogą skorzystać również rodzinny wielodzietne oraz o najniższych dochodach.

W niedzielę 2 listopada 2014 r. wszystkie linie tarnowskiej komunikacji miejskiej kursują według rozkładów jazdy na dni świąteczne. Dodatkowo Tarnowski Organizator Komunalny uruchamia linie okolicznościowe (specjalne) C1, C2 i C5 odpowiednio do cmentarzy w Krzyżu, w Mościcach i w Klikowej. Na niektórych liniach będą obowiązywać zmiany tras.

Podczas wspólnej uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego nagrodzono najlepsze prace licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie poruszające tematykę Tarnowa oraz regionu tarnowskiego. Wyróżnienia wręczyli starosta tarnowski Roman Łucarz, zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Światłowski.

To inicjatywa Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca”. – Dziękując za objęcie patronatem prezydenta 3. Festiwalu Psychologii, w połączeniu z realizowaną przez nas szeroko pojętą ideą integracji i resocjalizacji, przychodzimy do władz miasta z ciastem wykonanym przez podopiecznych tarnowskiego Poprawczaka oraz rysunkami od dzieci. Mamy też wyniki ankiet przeprowadzonych podczas zakończonego niedawno kilkudniowego, psychologicznego wydarzenia – mówi prezes Stowarzyszenia Weronika Wrzesińska. – Mieszkańcy chcą więcej, festiwal trzeba kontynuować – taka jest większość opinii zamieszczonych w ankietach, które wypełniali członkowie poszczególnych zajęć warsztatowych. Co ciekawe, wzięli w nich udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Obserwujemy, że także i panów jest u nas coraz więcej – dodaje wiceprezes Sylwia Kopacz.

To już 11 edycja tego najbardziej prestiżowego rankingu szpitali w Polsce, gdzie zaproszenie/ankieta wysyłana jest do ponad 1000 szpitali – zarówno publicznych, jak i prywatnych. - W ubiegłym roku zajęliśmy 20 pozycję i i wtedy wydawało się, że to już szczyt możliwości. Zresztą 10 lat temu, weszliśmy do pierwszej setki a pierwsza dziesiątka jawiła się jako niemożliwe do spełnienia marzenie – mówi dyrektor Marcin Kuta.

Debiut i to od razu na pozycji wicelidera krajowego rankingu. Tarnowskie Zakłady Mechaniczne zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej innowacyjnych firm „Rzeczpospolitej". Stało się tak dzięki ponad dwukrotnemu zwiększeniu inwestycji w zakresie badań i rozwoju. Pierwsze miejsce zajął gdyński producent radiostacji i radiotelefonów Radmor, który jako główny dostawca łączności krótkofalowej dla polskiego wojska także reprezentuje sektor przemysłu obronnego.

W Ambasadzie Francji w Warszawie odbyła się konferencja Smart Citizen dotycząca narzędzi i systemów ułatwiających codzienne życie w miastach. Tarnów był jednym z przykładów pionierskich rozwiązań.

Znamy już wyniki tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Wakacyjna Przyroda”. Wzięło w niej udział 69 pasjonatów fotografii, którzy zaprezentowali swoje prace o tematyce przyrodniczej i krajobrazowej wykonane w Tarnowie i okolicach.

Działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie, Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza wszystkich chętnych na wielką zbiórkę krwi, która odbędzie się  6 listopada, w godzinach 8.00-12.00, w budynku komisariatu Policji Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza 6.

Znaczniki

Archiwalne