TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie placu rekreacyjnego na Osiedlu Nauczycielskim. Zgłosiły się do niego dwie firmy, a wybrano ofertę przedstawioną przez firmę „Poldex” Michał Mleczko z Dąbrówki Tuchowskiej. Całkowity koszt prac zamknie się kwotą blisko 210 tys. złotych.

W niedzielę na torze w Mościcach odbył się memoriałowy turniej żużlowy poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku w wyniku tragicznego wypadku na torze w Rybniku, młodego zawodnika „Jaskółek”, Krystiana Rempały. Na starcie zawodów stanęło osiemnastu zawodników, w tym ojciec Krystiana, 46-letni Jacek Rempała. Przed rozpoczęciem rywalizacji, Martyna Rempała przypomniała sylwetkę swojego brata, mama Krystiana, Bożena Rempała otrzymała natomiast pamiątkowy bukiet od delegacji zawodników startujących w memoriale.

W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 9 na Osiedlu Zielonym powstaje parking przeznaczony dla rodziców podwożących dzieci na lekcje. Finansowane z miejskiego budżetu prace to odpowiedź na postulaty mieszkańców oraz radnych Osiedla Zielonego i Osiedla Rzędzin. - To miejsce bardzo ułatwi dojazd do szkoły, ale przede wszystkim sprawi, że dzieci będą bezpieczniejsze, a to jest najważniejsze – podkreśla Jakub Patuła, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

 

III Liceum Ogólnokształcące zyskało nowe ogrodzenie. Poprzednia konstrukcja liczyła co najmniej kilkadziesiąt lat i znajdowała się w bardzo złym stanie technicznym. Dlatego też zdecydowano się na budowę nowego ogrodzenia od podstaw. Inwestycja kosztowała niemal 60 tys. złotych.

Tarnowscy seniorzy przyznali prezydentowi miasta, Romanowi Ciepieli, Złotą Honorową Odznakę. Uzasadniając wyróżnienie podkreślali, że doceniają dialog, partnerstwo, empatię i szacunek, okazywane im przez prezydenta Tarnowa.

Podczas najbliższego weekendu w mieście nie zabraknie emocji dla kibiców sportowych, zwłaszcza dla tych pasjonujących się halowymi dyscyplinami sportu (coś dla siebie znajdą jednak również amatorzy piłki nożnej i żużla). Swojemu hobby poświęcić będą się mogli także miłośnicy tańca, zarówno współczesnego, jak i towarzyskiego. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników różnego rodzaju muzyki.

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej prezydent Tarnowa uhonorował 107 nauczycieli. Nagrody trafiły do pedagogów z tarnowskich szkół, przedszkoli, a także placówek oświatowo-wychowawczych. Na wyróżnienia z budżetu miasta przeznaczono 320 tys. złotych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w przededniu święta nauczyciela, 13 października, w Sali Lustrzanej.

Tarnowska Straż Miejska świętowała dziś 26 lat swojego istnienia. W czasie uroczystej odprawy w siedzibie BWA prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wręczył pracownikom i funkcjonariuszom Straży Miejskiej nagrody i listy gratulacyjne, a komendant Straży Miejskiej, Krzysztof Tomasik – nominacje na wyższe stopnie. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań. - Bardzo serdecznie dziękuję za ciężką, mozolną, codzienną pracę. Jesteście na pierwszym, czasem bardzo niewdzięcznym froncie – podkreślał prezydent miasta.

 

Blisko dwa miliony złotych wynosi unijna dotacja dla Tarnowa na budowę parkingu „Park & Ride” w Mościcach. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Całość planowanych w Mościcach prac ma kosztować ponad 4,9 miliona złotych.

Jak co roku tarnowskie fontanny zostały wyłączone na czas późnej jesieni i zimy. Przerwa w ich działaniu potrwa do przełomu kwietnia i maja.