TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Referat ds. Środków Pomocowych Urzędu Miasta Tarnowa ma przyjemność zaprosić na spotkanie informacyjne na temat Wolontariatu Europejskiego,które odbędzie się w dniu 11.12.2009r., w Sali Konferencyjnej UMT przy ul. Goldhammera 3, o godzinie 10.00.

Sportowy obiekt oddano do użytku przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Tarnowie. Prace trwały niespełna trzy i pół miesiąca. Inwestycja kosztowała blisko milion 114 tysięcy złotych. 333 tysiące złotych dofinansowania przekazał Urząd Marszałkowski, tyle samo dołożyło Ministerstwo Sportu. Wykonano mnóstwo prac m.in. wybudowano boisko do piłki nożnej (30 na 62 metry), boisko wielofunkcyjne do siatkówki i koszykówki (19,1 na 32,1 metrów), ogrodzenie, oświetlenie, chodnik, drogę dojazdową i szatnię.

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie obchodzi jubileusz 90-lecia. Odznaczono zasłużonych działaczy – honorowych dawców krwi. Prezydent Ryszard Ścigała wręczył trzy „Dukaty Tarnowskie” osobom, które przyczyniają się do propagowania idei bezinteresownej pomocy dla innych.

Co to jest informacja turystyczna?, po co się przychodzi do „it”?, gdzie ją szukać?, kto to jest turysta? – na te i inne pytania odpowiadają pracownicy Tarnowskiego Centrum Informacji podczas specjalnych spotkań z przedszkolakami.

Piękna lipa drobnolistna rosnąca na terenie Przedszkola Publicznego Nr 13 przy ul. Przedszkolaków nowym pomnikiem przyrody w Tarnowie.

W dniach 19-20 listopada 2009 r. Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała Ogólnopolskie Forum Informacji Turystycznej w Wilkasach k/Giżycka. Spotkanie, które odbywa się każdego roku w listopadzie w różnych częściach Polski (w 2007 r. w Tarnowie) skupia przedstawicieli punktów i centrów informacji turystycznej z całej Polski.

Właściciele budynków, gruntów lub budowli, na których prowadzona jest działalność sportowa, mogą ubiegać się o zwolnienia z podatku od nieruchomości. Zwolnienia dotyczą w szczególności tych ogólnodostępnych obiektów, które bezpośrednio związane są z funkcjonowaniem boisk sportowych, stadionów, pływalni, hal widowiskowo-sportowych, strzelnic sportowych i lodowisk sztucznie mrożonych. „To kolejny ukłon w stronę tarnowskiego sportu i mieszkańców, którzy korzystają z tych miejsc” – mówi Prezydent Ryszard Ścigała.

Urząd Miasta Tarnowa został uhonorowany EuroCertyfikatem 2009 w kategorii Zarządzanie instytucją/Firmą. To jedna z ważniejszych, prestiżowych nagród przyznawanych firmom i ludziom, przyznawana w ogólnopolskim konkursie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Urząd Miasta Tarnowa zapraszają do udziału w bezpłatnym seminarium informacyjnym nt. „Oferta usług Punktów Konsultacyjnych oraz możliwości wsparcia przedsiębiorczości w regionie”, które odbędzie się w dniu 9 grudnia 2009 roku w Tarnowie, w Sali Konferencyjnej UM Tarnowa, ul. Goldhamera 3, w godz.: 10:00-13:00.

Zaledwie kilka dni minęło od uruchomienia stacji Mpetrol, a już widać duże zainteresowanie mieszkańców tanim paliwem.

Znaczniki

Archiwalne