TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje szkolenie na temat pozyskiwania środków zewnętrznych ze wspólnotowego programu „Młodzież w Działaniu”. Odbędzie się ono już 17 grudnia w godz. 11.00-14.00 w sali konferencyjnej UMT przy ul. Goldhammera 3.

Urząd Miasta Tarnowa po raz trzeci został laureatem prestiżowego Eurocertyfikatu w kategorii Certyfikat Zarządzania Instytucją/Firmą. EuroCertyfikat jest potwierdzeniem wiarygodności, rzetelności, profesjonalizmu.

Decyzją Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zostanie powiększony o cztery dodatkowe miejsca. Tym samym osoby dorosłe o obniżonym stopniu rozwoju intelektualnego będą mieć jeszcze większy dostęp do bezpłatnej profesjonalnej terapii i rehabilitacji. Obecnie Warsztat pomaga 40 uczestnikom.

Główne ulice Tarnowa są w pełni przejezdne. Od wystąpienia intensywnych opadów śniegu w nocy z niedzieli na poniedziałek, o stan tarnowskich ulic dba dziesięć pługopiaskarek i trzy ciągniki. Teraz sprzęt ten został skierowany na ulice o mniejszym znaczeniu dla komunikacyjnego układu miasta i drogi osiedlowe. Zaśnieżone ulice można zgłaszać pod numerem telefonu: 504 044 039. Trwają również prace przy odśnieżaniu chodników i alejek parków.

Data i godzina wydania: 28 listopada 2010r.
Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Krakowie.
Zjawisko: Intensywne opady śniegu, Zawieje/zamiecie śnieżne, Opady marznące.
Stopień zagrożenia: 2 (drugi).
Ważność: od godz. 22:00 dnia 28 listopada 2010r. do godz.22:00 dnia 29 listopada 2010r.

Rodzice pięcioletnich dzieci otrzymali ankiety, w których anonimowo mogli się wypowiedzieć na temat zamiaru posłania swoich dzieci do szkoły już od przyszłego roku. To forma dialogu z rodzicami i element przygotowań, jakie z myślą o sześcioletnich uczniach poczynił Wydział Edukacji tarnowskiego magistratu. Formularze są właśnie opracowywane.

Służby drogowe już w gotowości. Ustalono szczegółowy harmonogram działania na wypadek obfitych opadów śniegu i konieczności szybkiego reagowania. Mamy taki sam sprzęt, jak przed rokiem i odpowiednią ilość piasku oraz środków chemicznych – mówi Zdzisław Musiał, dyrektor Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich.

Już od najbliższej jesieni tarnowscy gimnazjaliści będą mogli korzystać z laptopów zakupionych przez Urząd Miasta Tarnowa. Magistrat ubiega się o 7 mln złotych ze środków zewnętrznych na ten cel.

Laboratorium Automatyki i Robotyki stworzone dla potrzeb Zakładu Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wzbogaciło się o nowego robota przemysłowego. Zakupiony robot Kawasaki FS003N to w pełni funkcjonalne urządzenie stosowane na co dzień w przemyśle. Jego dodatkowym atutem jest otwartość na użytkowników, która przejawia się np. w udostępnieniu bibliotek programistycznych C++, pozwalających pisać własne, zaawansowane aplikacje na PC, współpracujące z robotem. Zakup robota został dofinansowany przez Karpacką Spółkę Gazownictwa S.A. w Tarnowie.

270 tys. zł kosztowało nowe, mobilne lodowisko, które już niebawem służyć będzie mieszkańcom. Zostanie ono usytuowane w Mościcach, trwają prace przygotowawcze. Jeśli aura dopisze, lodowisko zostanie otwarte jeszcze w pierwszej połowie grudnia.

Znaczniki

Archiwalne