TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jak ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w Małopolsce prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach nawet do 75 km/h, z zachodu. Najsilniej zawieje już najbliższej nocy, z 30 listopada na 1 grudnia. Taka pogoda ma się utrzymać do południa, 1 grudnia. 

Dwa spektakle z tarnowskiego teatru zostały nagrodzone podczas finału Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. „Grażyna” Adama Mickiewicza  w reżyserii Radosława Rychcika zdobyła między innymi III miejsce i nagrodę 50 tysięcy złotych. W konkursie  nagrodzony został również „Król” Juliusza Słowackiego w reżyserii Małgorzaty Warsickiej.

„Przytul zamiast bić…” – takim hasłem zainaugurowano dziś, 30 listopada, tarnowską kampanię przeciw przemocy Biała Wstążka. Przez najbliższych kilka dni w naszym mieście odbędą się liczne działania mające uświadomić skalę zjawiska i pokazać formy jego zapobiegania.

Tarnów również może pochwalić się miejscami, które są przyjazne maluchom. Podczas oficjalnej gali 28 listopada w Krakowie przyznano certyfikaty miejscom z Małopolski, które respektują potrzeby rodziców z dziećmi. Kilkanaście certyfikatów trafiło do firm, instytucji i placówek z Tarnowa.

Tarnów stara się o pozyskanie funduszy w ramach programu ekologicznego „Kawka”. Program ten ma na celu ograniczenie niskiej emisji i poprawę stanu powietrza poprzez wymianę pieców węglowych na ekologiczne. Chęć uczestnictwa zadeklarowało już ok. 300 mieszkańców. Miasto na ten cel mogłoby zyskać ponad 2 mln zł.

Działania profilaktyczne, informacyjne i edukacyjne to główne zadania jakie stoją przed realizatorami Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Tarnowa, który został przyjęty na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie.

Kilkanaście par małżeńskich świętowało 27 listopada jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Prezydent Roman Ciepiela wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pamiątkowe medale oraz przekazał jubilatom słowa uznania za wspólnie spędzone lata.

Najbliższy weekend zapowiada się mroźnie. Zadowoleni będą miłośnicy teatru i muzyki oraz kina, nie zabraknie też emocji związanych ze sportową rywalizacją.

Otwarcie Centrum Opieki Senioralnej, oddział geriatrii i oddział reumatologiczny – to plany Mościckiego Centrum Medycznego na najbliższe kilka lat. Na wczorajszej, 26 listopada, sesji Rady Miejskiej w Tarnowie rajcy przyjęli uchwałę w sprawie objęcia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym MCM Sp. z o.o. w Tarnowie.

Czwarta edycja Kampanii Biała Wstążka” w naszym mieście odbędzie się w dniach 30 listopada – 4 grudnia. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie w partnerstwie z Fundacją Progres i Stowarzyszeniem Kropla Słońca. Twarzą tarnowskiej odsłony kampanii jest Rafał Huszno – lider zespołu Totentanz. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Roman Ciepiela - prezydent Tarnowa.

Znaczniki

Archiwalne