TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Na podstawie informacji z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że na terenie województwa przewiduje się wystąpienie opadów marznących i zawiej/zamieci śnieżnych.

Data i godzina wydania: 31.12.2010 - godz. 1219

Zjawisko: Opady marznące, Zawieje/zamiecie śnieżne

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 1800 dnia 31.12.2010 do godz. 1800 dnia 01.01.2011

Obszar: Województwo małopolskie

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu przechodzących w opady deszczu ze śniegiem oraz miejscami marznącego deszczu powodującego gołoledź.
W godz. od 06 00 do 18 00 dnia 01.01.2011 przewiduje się również wzrost prędkości wiatru do 25-35 km/h, w porywach do 65 km/h, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Skutki: Gołoledź; trudności komunikacyjne; oblodzenie dróg, utrudnienia w ruchu pieszym; uszkodzenia drzewostanu i linii napowietrznych.

Miasto uhonorowało pierwsze, „tarnowskie” dziecko urodzone w nowym, 2011 roku. Dla noworodka i jego rodziców, Prezydent przygotował czek na kwotę 2 tysięcy złotych.

Kolejny wniosek przygotowany przez pracowników tarnowskiego magistratu uzyskał dofinansowanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Mowa o termomodernizacji następnych obiektów użyteczności publicznej. Szczegóły poniżej.

Dzięki pieniądzom pozyskanym przez Urząd Miasta Tarnowa zostanie zrealizowany projekt o nazwie „Rewaloryzacja Budynku Bractwa Strzeleckiego w Tarnowie wraz z otoczeniem i adaptacja na potrzeby Galerii Miejskiej”. Już otrzymaliśmy oficjalną informację w tej sprawie. Projekt zakłada zabezpieczenie zabytkowego obiektu Budynku Bractwa Strzeleckiego w Tarnowie oraz przystosowanie go do pełnienia funkcji kulturalnej – siedziby BWA – Galerii Miejskiej. Dzięki europejskim pieniądzom budynek czeka generalny remont wraz z adaptacją otoczenia.

Urząd Stanu Cywilnego, obejmujący swym zasięgiem miasto i gminę Tarnów, podsumował miniony rok. Urząd zarejestrował w 2010 roku (do 29.12. 2010) 3038 urodzeń. Cieszymy się dodatnim przyrostem naturalnym, ponieważ liczba zgonów jest o połowę mniejsza i wynosi 1727. Wszystkie maluchy urodzone w Roku Jubileuszowym - 680 rocznicy lokacji, zostały w 2010 roku uhonorowane przez Prezydenta Ryszarda Ścigałę.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w związku z planowanym w Tarnowie, w dniu 9 stycznia 2011 roku XIX Finałem „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” (http://wosp.prv.pl/) wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu na następujących ulicach:

  1. Brodzińskiego od godzin popołudniowych dnia 8 stycznia 2011 r. do godzin rannych dnia 10 stycznia 2011 r., gdzie planowany jest VI Koncert Plenerowy i ustawiona będzie scena (szczegóły: www.zso.tarnow.pl)
  2. ks. J. Marszałka – pomiędzy ul. Dwernickiego a Al. Matki Bożej Fatimskiej w związku z „V Tarnowską MOTO-0RKIESTRĄ” na placu „Kapłanówka” – od godz. 9.00 do zmroku (szczegóły: www.moto-orkiestra.pl)
  3. na trasie Osiedle Legionów (start przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4) do ulicy Wojska Polskiego, ulicą Wojska Polskiego do ulicy Starodąbrowskiej, następnie ulicą Starodąbrowską przez rondo Hetmana J. Tarnowskiego do ulicy Mickiewicza i ulicą Mickiewicza do ulicy Brodzińskiego, którą przebiegnie „Tarnowski Bieg z Pochodniami w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” w godz. 19.20 – 19.55. (szczegóły http://www.wosp.tarnow.net.pl/bieg.pdf). Cała grupa będzie pilotowana przez radiowóz policyjny oraz policjantów i strażników miejskich na motorach, którzy okresowo będą wstrzymywali ruch na skrzyżowaniach ulic.

Prosimy o wyrozumiałość i apelujemy o zwiększenie uwagi, szczególną ostrożność oraz o stosowanie się do wskazań znaków drogowych.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, że na skutek najechania przez nieznany pojazd całkowitemu zniszczeniu uległ sterownik sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Spokojnej z Krzyską. Zlecono już zakup nowego sterownika jednak ze względu na okres Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wydłuża się termin jego zestawienia, weryfikacji programu i montażu. Wyłączenie tej sygnalizacji świetlnej powoduje bardzo duże utrudnienia w przejeździe, w ciągu ulicy Krzyskiej, dlatego apelujemy o zwiększenie uwagi i szczególną ostrożność oraz o stosowanie się do wskazań znaków drogowych.

Ryszard Ścigała przekaże na licytacje związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy kilka cennych i pamiątkowych przedmiotów. Poniżej zamieszczamy ich opis.

Obydwa tarnowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku działają wspólnie - jest też wspólny plakat dotyczący zbiórek i imprez związanych w akcją Jurka Owsiaka. Impreza odbędzie się 9 stycznia 2011 roku.

Na podstawie informacji z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że na terenie województwa przewiduje się intensywne opady śniegu.

Zjawisko: Intensywne opady śniegu

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 1230 dnia 28.12.2010 do godz. 2100 dnia 28.12.2010

Obszar: Tatry

Przebieg: Utrzymywać się będą opady śniegu, okresowo umiarkowane, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie o 10 do 15 cm. W opadach śniegu spadek widzialności do kilkuset metrów.

Skutki: Utrudnienia komunikacyjne; śliskość na drogach.

Znaczniki

Archiwalne