TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wiemy kto otrzyma prestiżowe tytuły „Kanon Architektury”. Zmagania, do których przystąpiły tarnowskie budynki oraz elewacje, są już zakończone. Nagrody zostaną wręczone podczas czerwcowej odsłony uroczystości Roku Miasta Tarnowa.

Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców, Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro” postanowiło przedłużyć akcję bezpłatnej pomocy w wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego. Przy okazji można przekazać stowarzyszeniu 1 proc. podatku, a tym samym pomóc niepełnosprawnym dzieciom.

Tarnowscy logopedzi zapraszają na Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych.

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2010/2011 rozpoczyna się od dnia 1.03.2010 r. i będzie trwać do dnia 15 kwietnia 2010 r.

19 Tarnowska Drużyna Starszoharcerska im. Bohaterów z Jamnej organizuje w dniu 26 lutego 2010 r. o godz. 13.00 w Gimnazjum nr 11 w Tarnowie (ul. Szujskiego 15) otwarcie "Galerii Przyjaciół Drużyny".

22 lutego skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej - święto skautów ustanowione w dzień urodzin Generała Roberta Baden-Powell'a twórcy skautingu. Również harcerze z Hufca Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema, jak wszyscy polscy harcerze, uroczyście obchodzą to święto braterstwa. W tym roku uroczysty kominek harcerski z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbył się w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Legionów.

23.02.2010 roku został rozstrzygnięty konkurs młodzieżowy pod hasłem „Potrzebna krew – Twoja także”. W Konkursie oceniano ilość oddanej krwi przez młodzież w 2009 roku. W zabawie udział wzięły 22 Kluby Młodzieżowe HDK PCK.

W magistracie doszło dziś do podpisania umowy o współpracy na rzecz rozwoju gospodarki innowacyjnej w Małopolsce Południowo-Wschodniej. Stronami są Gmina Miasta Tarnowa, Fundacja Rozwoju Edukacji i Nauki, Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A., Gmina Miasta Nowy Sącz, Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A., Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A., Klaster Medycyna Polska Płd.-Wsch. oraz Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Efektem porozumienia jest także inicjatywa powołania konsorcjum naukowo-edukacyjno-przemysłowego, którego koncepcję merytoryczną i organizacyjną przygotuje Fundacja Rozwoju Edukacji i Nauki, natomiast koordynację logistyczną i administracyjną zapewni Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A.

Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku Tarnowskie Centrum Informacji - jednostka miejska Tarnowa, prowadzi promocję miasta i regionu na najważniejszych targach turystycznych w kraju i zagranicą.

Sytuacja pogodowa w ostatnich dniach zmienia się bardzo dynamicznie. Gwałtowne opady na początku ubiegłego tygodnia i trwające obecnie duże ocieplenie, mogą skutkować znacznym wzrostem poziomu wód w rzekach i strumieniach oraz doprowadzić do lokalnych podtopień.

Znaczniki

Archiwalne