TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Skuteczna, bazująca na rozwiązaniach teleinformatycznych edukacja szkolna i aktywizacja cyfrowa pokolenia 50+ to główne pola aktywności Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej FABRYKA PRZYSZŁOŚCI, która oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Ma być unikalnym miejscem innowacyjnych eksperymentów, podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz realizacji twórczych pomysłów dla osób w każdym wieku.

Aż 3,5 mln złotych wydadzą mieszkańcy w tym roku na zadania inwestycyjne w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zgłaszanie projektów do nowej edycji rozpocznie się 7 kwietnia i potrwa do 5 maja.

Chcemy się rozwijać i nie zmniejszamy tempa. Tak o planach dotyczących tegorocznych wydatków inwestycyjnych mówi prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów Krzysztof Jagiełło. Jedna z największych firm w mieście, zatrudniająca 500 pracowników, planuje przeznaczenie  na działalność inwestycyjną w bieżącym roku blisko 17 400 tys. zł. Spora część tej kwoty bo ponad 7 mln 300 tys. złotych zostanie wydana na dokończenie tworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Mali pacjenci – podopieczni z Kliniki Transplantacji i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu podziękowali mieszkańcom Tarnowa za wsparcie. Wszelka pomoc dociera do nich za pośrednictwem Stowarzyszenia Kropla, które obchodzi właśnie dziesięciolecie swojej działalności. 

Po zimowej przerwie ruszają największe miejskie inwestycje. Wkrótce prace rozpoczną drogowcy, którzy wybudują rondo na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Witosa oraz zajmą się poszerzeniem ulicy Mickiewicza i Alei Solidarności. 

Tarnów po raz kolejny został wyróżniony przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski tytułem „Lider Małopolski 2013”. Tym razem nagrodzona została budowa Domu dla Bezdomnych Mężczyzn.

W środę, 26 lutego, nastąpi przekazanie placu budowy a następnie rozpoczęcie prac związanych z budową ronda na połączeniu ulic Kwiatkowskiego, Witosa i Chemicznej. Trwają ostatnie przygotowania.  

Na 4 marca zaplanowano rozpoczęcie I etapu rozbudowy ulicy Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nową do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego oraz na Al. Solidarności pomiędzy ul. Piłsudskiego a ul. Nowy Świat.

paczek_200_200

Radio RDN Małopolska włącza się do akcji 'Wyślij pączka do Afryki". Jej celem jest wspieranie misji w Republice Środkowoafrykańskiej.

- Namawiamy mieszkańców, by wybierając się do Urzędu opłacić podatek, mieli przy sobie  decyzję podatkową, a przy wpłacie innej należności – numer właściwego konta, rodzaj i wielkość wpłaty. To znacznie usprawni i przyspieszy działanie – mówi dyrektor Wydziału Podatków i Windykacji Marek Witek

Znaczniki

Archiwalne