TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W przededniu 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II, uczestnicy warsztatu Terapii Zajęciowej jego imienia z ul. Hodowlanej w Tarnowie pojechali do Krakowa.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnowie – Siódemka, wystąpi do Małopolskiego Kuratora Oświaty o wydanie zgody na rozpoczęcie działalności.

Właściciele firm, osoby zajmujące się w nich strategią działania i rozwojem, doradcy finansowi oraz przedstawiciele kancelarii radców prawnych – to niektórzy uczestnicy szkolenia „Pozyskiwanie kapitału poprzez rynek kapitałowy”, które odbyło się w piątek 27 marca w Tarnowie.

Tarnów Liderem Małopolski 2008. Taki tytuł nasze miasto otrzymało za stworzenie i działalność Tarnowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego. Przyznała go kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Wręczenie nagrody odbyło się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Tarnowskie Towarzystwo Naukowe zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem poświęcone zostanie energii atomowej. Wykład „Elektrownie jądrowe – szansa czy zagrożenie” wygłosi prof. Jerzy Wiktor Niewodniczański, prezes Państwowej Agencji Atomistyki. Początek dziś o godz.15 w Sali Lustrzanej.

Tarnowscy radni udzielili prezydentowi Ryszardowi Ścigale absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Dochody miasta przekroczyły 402,4 mln zł, to niemal 104 procent uchwalonego planu. Budżet na 2008 rok zakładał wydatki na poziomie 398 mln zł – w ciągu roku kwota ta wzrosła o ponad 29 mln zł. Deficyt wyniósł nieco ponad 5 mln zł.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się „Wiosenne Targi Pracy” w Tarnowie. 40 pracodawców przygotowało 150 ofert zatrudnienia.

Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka, a Tarnów to miasto wielu uśmiechniętych ludzi – Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne chce te uśmiechy pokazać. To cel projektu realizowanego przy finansowym wsparciu miasta Tarnowa.

21 marca Tarnów świętował „Urodziny Bema”. Była to równocześnie pierwsza z cyklu imprez pod hasłem „Spotkania kultur na biegunie ciepła”. Poświęcona była oczywiście Węgrom i ich związkom z Tarnowem. W tarnowskim święcie brał udział Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, który sprawował honorowy patronat nad spotkaniem.

24 marca br. (wtorek) odbędzie się kolejna edycja Dnia Frankofonii, święta szczególnie ważnego dla miłośników języka i kultury francuskiej, organizowanego przez Zakład Filologii Romańskiej. W ramach Dnia odbędzie się Międzyszkolny Konkurs Interpretacji Baśni w języku francuskim oraz Konkurs Wiedzy o krajach frankofońskich. Gościem specjalnym Dnia Frankofonii będzie Konsul Generalny Francji Pascal Vagogne.

Znaczniki

Archiwalne