TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zbliża się szósta rocznica śmierci Jana Pawła II. O wielkim Polaku, już niedługo błogosławionym przypomną koncerty, spektakle, światła pamięci, memoriał pływacki i wspólna modlitwa.

To, wyrażona na piśmie, deklaracja współdziałania pomiędzy samorządem, przedstawicielami świata nauki oraz biznesu. Porozumienie zawarto w Urzędzie Miasta Tarnowa. Dotyczy ono współpracy w zakresie badań, rozwoju, rozpowszechniania wiedzy i edukacji oraz realizacji budynków pasywnych, energooszczędnych i inteligentnych. Sygnatariuszami byli Prezydent Ryszard Ścigała, Rektor PK prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak oraz Prezes Zarządu ABM SOLID Marek Pawlik.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości realizując projekt MISTRZ zaprasza do udziału w projekcie.

Kino Marzenie zostało zamknięte. Powód – planowane prace remontowe, które potrwają około miesiąca. Zaplanowano m.in. demontaż boazerii ściennej, wymianę instalacji elektrycznej, montaż specjalistycznych paneli ściennych typowych dla sal kinowych i teatralnych oraz montaż nowego oświetlenia sali.

Uwaga tegoroczni absolwenci gimnazjów – zapraszamy na targi edukacyjne. Oczekujesz pomocy w wyborze zawodu, chcesz poznać ofertę szkół i opinie z pierwszej ręki – weź udział w VIII Miejskich Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 31.03-1.04.2011 r. w godzinach od 10.00 do 15.00, na terenie Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27 w Tarnowie.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa informuje, że w ramach akcji „WSPÓLNIE POSPRZĄTAJMY MIASTO” mieszkańcy Tarnowa mogą wystawiać zużyty sprzęt gospodarstwa domowego i inne odpady wielkogabarytowe przed posesje - w przypadku mieszkańców domków jednorodzinnych oraz przed domy lub obok wiat śmietnikowych - w przypadku budynków wielorodzinnych. Akcja potrwa od 14 kwietnia do 10 czerwca 2011 r.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 marca, w jednym z mieszkań przy ul. Targowej w Tarnowie. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze zauważyli dym wydobywający się z okna na pierwszym piętrze. Strażnicy nie tylko powiadomili Straż Pożarną, ale i, nie tracąc czasu, po siłowym otwarciu drzwi wejściowych dostali się do wypełnionego dymem mieszkania. Wydobyli z niego przebywającego w środku mężczyznę, sami z objawami zatrucia trafili do szpitala. Prezydent Ryszard Ścigała podziękował funkcjonariuszom za tę brawurową akcję.

Z powodu braku możliwości wykonania przewiertu pod jezdną ul. Szujskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Szkotnik i koniecznością wykonania przekopu wydłużeniu ulegnie termin funkcjonowania objazdu dla jednego kierunku ruchu do 27 marca 2011r.

Ruch pojazdów w kierunku zachodnim i południowym (od Alei Solidarności i ulicy Chopina) skierowany będzie objazdem przez ulicę Klikowską, rondo im. gen. Fieldorfa i ulicę Szkotnik.

Za utrudnienia przepraszamy.

24 marca 2011 r. Kolegium Elektorów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w tajnym głosowaniu zadecydowało o powierzeniu funkcji Rektora, na drugą kadencję, prof. dr. hab. Stanisławowi Komornickiemu. Decyzja Kolegium Elektorów była jednomyślna.

Dwa istotne wydarzenia miały miejsce w ostatnich dniach w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów. Pierwsze to wybory Zarządu Azotów Tarnów, drugie publikacja sprawozdania finansowego za ubiegły rok.

Znaczniki

Archiwalne