TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Trwa trzecia edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji aż 3,5 mln, które będą mogli przeznaczyć na zadania inwestycyjne, kulturalne czy społeczne. To o pół miliona więcej niż w poprzedniej edycji. Zgłaszanie projektów potrwa jeszcze tylko do 5 maja. Wyniki poznamy 28 czerwca.

Jak co roku, Tarnów uczci rocznicę zbrodni katyńskiej. Obchody rozpoczną się w niedzielę, 6 kwietnia, o godzinie 13.00, mszą św. w Kościele xx. Filipinów. Dalszy ciąg, z wystąpieniem zastępcy prezydenta Tarnowa i jednocześnie wiceprezesa tarnowskiego Koła Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, Henryka Słomki-Narożańskiego będzie miał miejsce pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Rusza piąta edycja konkursu „Kanon Architektury”. Jego celem jest przede wszystkim propagowanie estetycznego wyglądu budynków położonych na terenie miasta. W tym roku konkurs organizowany jest w kategorii „Najładniejsza reklama”.

Równo za miesiąc rozpocznie się 6. po reaktywacji edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. 29 kwietnia z węgierskiego Veszprem reprezentanci 36 zespołów zainaugurują zmagania w sześciodniowej imprezie, która zakończy się 4 maja w Tarnowie.

W tarnowskim Powiatowym Urzędzie Pracy gościli goście z Łotwy, którzy uczyli się jak pomagać bezrobotnym. Tarnowscy urzędnicy dzielili się wiedzą na temat programu „Express do zatrudnienia”.

Mowa o Dniach Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, które tym razem zorganizowano w tym węgierskim mieście. Uczestniczyła w nich delegacja z Tarnowa. Przed rokiem to właśnie nasze miasto było gospodarzem tego międzynarodowego wydarzenia. W Tarnowie gościli prezydenci Polski i Węgier.

Jest szansa, że już niebawem, w najpopularniejszym, tarnowskim parku – Ogrodzie Jordanowskim powróci grzyb Muchomor wraz z ławeczkami, który wzbudza w mieszkańcach wiele ciepłych wspomnień. Z taką inicjatywą na jednym z portali społecznościowych wystąpiła Bernadetta Ciochoń.

Na pytania mieszkańców o miasto, jego przyszłość, najważniejsze zadania odpowiadał zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański. Poniżej prezentujemy zapis całej rozmowy.

Ok. 700 tysięcy złotych wyda w tym roku miasto na inwestycje w tarnowskich parkach. Najwięcej, bo aż ponad pół miliona złotych ma kosztować przebudowa stawu w Parku Piaskówka. Mniejsze prace zostaną przeprowadzone także w parkach Sanguszków i Legionów.

Roboty budowlane rozpoczną się w przyszłym tygodniu, 2 kwietnia. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i objazdami. Przewidziano m.in. zamknięcie jednego pasa ruchu i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Narutowicza między ul. Urszulańską, a Bandrowskiego.

Znaczniki

Archiwalne