TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jednym z tematów poruszanych podczas dzisiejszej (31 marca) sesji Rady Miasta były nowe zasady wynagrodzeń dla prezesów tarnowskich spółek komunalnych. Informacja o zmianach wywołała dyskusję wśród radnych, którzy żywo komentowali podjętą decyzję w tej sprawie.

Z parkingu „Park & Ride” będzie można korzystać za darmo. Decyzję w tej sprawie podjęli jednogłośnie tarnowscy radni podczas dzisiejszej (31 marca) sesji Rady Miasta. Zniesienie opłat do końca czerwca 2017 r. ma zachęcić tarnowian i mieszkańców okolicznych miejscowości do użytkowania nowo wybudowanego obiektu przy ul. Do Huty.

Prawie 30 osób wzięło udział w bezpłatnych szkoleniach dla kadry kierowniczej i pracowników tarnowskich żłobków. "ŻłobekODnowa"  jest to projekt społeczny realizowany przez Stowarzyszenie „Kropla Słońca” oraz Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SENS, który miał za zadanie poszerzyć kompetencje personelu Zespołu Żłobków w Tarnowie. 

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, większością głosów, przyjęto program działań w obszarze promocji zdrowia i profilaktyki chorób społecznych na lata 2016 – 2020. Dokument jest kontynuacją wcześniejszych programów wieloletnich, które miasto wdrażało w latach 2007 – 2010 i 2011 – 2015. 

Przypominamy, że od jutra (1 kwietnia) można składać wnioski o świadczenie rodzinne „Rodzina 500+”. W Tarnowie jest dziesięć ogólnodostępnych punktów, gdzie można składać wnioski.

O 350 tysięcy złotych zwiększyła się pula pieniędzy na konkursy dla organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury i sportu. Radni podczas dzisiejszej (31 marca) sesji Rady Miejskiej przyjęli propozycje prezydenta w tej sprawie i opowiedzieli się za zmianą w budżecie miasta. 

Sprawdź swoją wiedzę o Tarnowie. Weź udział w konkursie „Znam Tarnów” i zgarnij aż pięć tysięcy złotych! Zgłoszenia w postaci wypełnionych formularzy należy przesyłać do 8 kwietnia na adres konkurs@umt.tarnow.pl lub złożyć osobiście w Wydziale Komunikacji Społecznej (Rynek 7, pok. 11 w godz. 8.00 – 15.00). Wielki finał odbędzie się 26 kwietnia.

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 31 marca, XXII zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 9.00 w Sali Lustrzanej.

Projekcje filmowe, spotkania z twórcami i aktorami, wydarzenia muzyczne i edukacyjne również w plenerze. W dniach 24-30 kwietnia Tarnów będzie żył polskim filmem, a wszystko za sprawą 30. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Tegoroczne propozycje konkursowe będzie oceniało ośmioosobowe jury z Jerzym Stuhrem na czele.

Sześć milionów – to pula na realizację zadań, które zostaną wybrane przez mieszkańców Małopolski w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego na poziomie regionalnym. Pierwsze spotkanie w tej sprawie dla zainteresowanych mieszkańców Tarnowa i powiatu tarnowskiego zaplanowano 8 kwietnia o godz. 17.00 w tarnowskim Muzeum Okręgowym (ul. Rynek 1). 

Znaczniki

Archiwalne