TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Niemal 3,5 tysiąca dzieci będzie od września uczęszczało do tarnowskich przedszkoli. To około 15 procent więcej niż w ubiegłym roku.

Diecezja tarnowska poszukuje lekarzy, którzy mogliby pracować w Afryce. Najbardziej oczekiwani są specjaliści chirurgii, pediatrii i ginekologii. W terminie nieco późniejszym będą potrzebni także stomatolodzy i wolontariusze. Praca czeka od zaraz w szpitalu w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej.

Tarnowskie Centrum Informacji od lutego promowało miasto i region na imprezach targowych w kraju i zagranicą. Budapeszt, Berlin, Paryż i Mediolan to miejsca gdzie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i miastem Kraków, przedstawiciele TCI zachęcali do przyjazdu do Tarnowa.

Od 1 do 3 maja Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza do swojej siedziby codziennie od 9 do 17. W kolejnych dniach zmieniają się godziny jego pracy. Placówka dla turystów i mieszkańców Tarnowa przygotowała ciekawą ofertę.

Absolwenci małopolskich szkół wyższych, mieszkający na stałe w Tarnowie lub w powiecie tarnowskim mogą ubiegać się o „Nagrodę im. Tadeusza Tertila”.

Drużyny III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ryglic zwyciężyły w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

"Św. Paweł wzór wiary i życia" to temat konkursu informatycznego dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji tarnowskiej. Ma on na celu m.in. pogłębienie wiary i wiedzy religijnej uczniów poprzez lekturę i analizę Listów św. Pawła.

3 maja uroczyście obchodziliśmy narodowe święto – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

W poniedziałek 27 kwietnia 2009 roku o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej w Tarnowie ul. Wałowa 10, odbędzie się Konferencja pt."Chcę jak inni mieć rodzinę", organizowanej w ramach Kampanii pod tym samym tytułem. Obecny 2009 rok został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony Rokiem Rodzinnej Opieki Zastępczej.

3 tony odpadów zebrano w dziewiątym „Wiosennym sprzątaniu Wątoku”. Wzięło w nim udział 250 osób.

Znaczniki

Archiwalne