TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jeden z łabędzi zamieszkałych dotychczas w stawie w Parku Strzeleckim zostanie przeniesiony na Stawy Krzyskie. W zespole tym, ze względu na bezpieczeństwo, konieczna jest bowiem najprawdopodobniej równowaga płci.

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny zorganizował jedyną tego typu w Polsce akcję „Flaga na samochód”. Zainteresowanie przerosło oczekiwania, flagi rozeszły się jak świeże bułeczki.

Przedstawiciele najważniejszych małopolskich instytucji m.in. Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Tarnowa, Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Forum Burmistrzów i Prezydentów uczestniczyli w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Delegacji tarnowskiej przewodniczył Prezydent Ryszard Ścigała.

Tarnowskie uroczystości beatyfikacyjne Ojca Świętego – Jana Pawła II zainaugurował koncert papieski, odbywający się w ramach I Ogólnopolskiej Gali Muzyki Chrześcijańskiej „Muzyczne Dary”. Była ona pierwszym tego typu wydarzeniem w historii polskiej muzyki chrześcijańskiej. Do Tarnowa zjechali artyści z całego kraju. Wystąpiły zespoły De Press i Maleo Reggae Rockers. Wydarzenie to współorganizował Urząd Miasta Tarnowa.

 

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Tarnowa, Urząd Miasta pracować będzie w dniu 2 maja. Magistrat czynny będzie jak w każdym innym dniu, w godzinach od 7.30 do 15.30. Mieszkańcy będą mogli zatem normalnie i bez kłopotów załatwić wszystkie swoje sprawy.

O współpracy Kościoła i samorządu rozmawiali ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Wiktor Skworc, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, jego zastępcy i radni. Samorządowcy zostali zaproszeni do domu biskupa przy ul. Mościckiego na uroczyste, poświąteczne śniadanie. Był tradycyjny żurek i ciasto. Spotkanie Rady Miasta Tarnowa i najwyższego kierownictwa Urzędu Miasta odbyło się z okazji 225-lecia powstania Diecezji Tarnowskiej.

W Urzędzie Miasta podpisano umowę – darowiznę z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem na zakup nowoczesnego samochodu-śmieciarki. Co ciekawe, w myśl porozumienia, drugi taki sam pojazd, samorząd zobowiązał się sfinansować sam. Miasto będzie dzięki temu nie tylko bardziej ekologiczne, przyjazne dla środowiska i ludzi, inwestycja pozwoli także zaoszczędzić spore środki – śmieciarki na CNG są bowiem tańsze w eksploatacji od tradycyjnych pojazdów tego typu.

Saletrosan ® 26 makro, sztandarowy nawóz produkowany w Azotach Tarnów, otrzymał Diamentową Statuetkę. To nagroda prestiżowa, o wyjątkowym znaczeniu, gdyż przyznawana jest przez rolników, a więc tych, którzy z nawozu korzystają i mogą bezpośrednio docenić jego walory. Ponadto Azoty Tarnów zostały wyróżnione nagrodą Przedsiębiorca Roku ufundowaną przez Waldemara Pawlaka, wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki.

Tarnowska Nagroda Filmowa to impreza która od wielu lat szczyci się wsparciem, zarówno państwowych, jak i prywatnych instytucji, m.in.: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Tarnowa, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich, odbywając się pod ich patronatem.

W mieście gości Dyrektor Departamentu Szkolnictwa i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Wiktor Jędrzejec. To wizyta inicjująca powstanie przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Wydziału Artystycznego. Delegacja odwiedziła największą tarnowską uczelnię – PWSZ, Zespół Szkół Plastycznych oraz Zespół Szkół Muzycznych. Wrażenia i klimat znakomite, Tarnów ma szansę na utworzenie Wydziału, o który od niemal dwóch lat zabiegają władze miasta – ocenia prof. Jędrzejec.

Znaczniki

Archiwalne