TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ostatnie powtórki, koncentracja i…4 maja egzaminem z języka polskiego prawie cztery tysiące uczniów tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęło egzaminy maturalne. Nie dla wszystkich zatem długi weekend był okresem odpoczynku i totalnego relaksu. Przed maturzystami czas wytężonej pracy.

W Tarnowie pod nazwą „Wspólnie posprzątajmy miasto” ruszyła zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Akcja obejmująca teren całego miasta zakończy się w połowie czerwca. Organizatorem jest tarnowski magistrat, wykonawcą Zakład Składowania Odpadów Komunalnych w Tarnowie.

Starosta tarnowski oraz prezydent miasta Tarnowa zapraszają na obchody święta Konstytucji 3 Maja.

Aż 25 zespołów znalazło się na ostatecznej liście startowej tegorocznej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów, który rozegrany zostanie w terminie 2-6 maja. Obok sześciu reprezentacji narodowych - polskiej, słowackiej, ukraińskiej, czeskiej, białoruskiej i mołdawskiej - oraz dwóch reprezentacji regionalnych - małopolskiej i walońskiej - w szranki stanie także 11 drużyn klubowych oraz sześć drużyn zawodowych legitymujących się licencjami kontynentalnymi.

Uroczystą Galą Wręczenia Nagród w tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego zakończyła się 26. Tarnowska Nagroda Filmowa – Festiwal Wybranych Filmów Fabularnych.

Dobiega końca nabór do tarnowskich przedszkoli. Z wstępnych danych wynika, że dla wszystkich chętnych będzie miejsce. Zgłosiło się ponad trzy i pół tysiąca dzieci. System powinien się dopełnić. Pewne ruchy osobowe w przedszkolach będą trwały jeszcze do września. Wtedy poznamy ostateczne wyniki – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała.

Dziewczęcy Katedralny Chór Puellae Orantes został laureatem najwyższej muzycznej nagrody w kraju. Informacje ogłoszono podczas czwartkowej Gali Fryderyków w Warszawie. Chór został nagrodzony w kategorii Muzyka Chóralna i Oratoryjna. To pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla artystów z Tarnowa.

Na ulicy Bernardyńskiej na wysokości klasztoru Bernardynów zapadł sie odcinek jezdni. Usuwanie awarii zajmie najprawdopodobniej ok. 5 - 6 godzin. Są utrudnienia w ruchu.

Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów znalazła się na 43 pozycji w rankingu największych firm w Polsce. Zestawienie 500 przedsiębiorstw przygotował dziennik „Rzeczpospolita”. To niebywały postęp, aż o 125. pozycji w porównaniu z rokiem 2010.

Po Tarnowie jeżdżą wozy coraz lepszej jakości. Spółka zakupiła trzy nowe dwunastometrowe, niskopodłogowe autobusy firmy OTOKAR typ Kent LF290. Są nowoczesne i ekologiczne.

Znaczniki

Archiwalne