TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

„Dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą Konstytucję uchwalamy…”. Już za kilka dni wybrzmią ponownie w sposób uroczysty słowa preambuły Konstytucji 3 Maja. W Tarnowie i w Powiecie Tarnowskim główne obchody Święta Narodowego rozpoczną się tradycyjnie o godz. 12.00 mszą św. w Bazylice Katedralnej.

Dobiega końca remont ulicy Narutowicza na odcinku od ulicy Wita Stwosza do ulicy Bandrowskiego. Trwają ostatnie prace, przywrócono także dwustronny ruch samochodowy. Jeżeli nie przeszkodzą warunki pogodowe, drogowcy z placu budowy zejdą 5 maja.

W Urzędzie Miasta Tarnowa podpisano umowę pomiędzy województwem małopolskim i Tarnowem dotyczącą dofinansowania obchodów „Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych”. Dzięki porozumieniu miasto otrzyma prawie 50 tys. zł, a oferta dla osób chorych będzie jeszcze bogatsza.

Ruszył jeden z największych w Europie szosowych wyścigów kolarskich dla młodzieżowców.Tekstowa relacja live prowadzona będzie (w języku angielskim) za pośrednictwem oficjalnego konta wyścigu na Twitterze: www.twitter.com/CarpathianRace (oficjalny hashtag to #KWK).

Jak informuje IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie w poniedziałek (28.04) w Małopolsce mogą wystąpić burze z gradem.

Tarnów świętuje 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej! Już w środę, 30 kwietnia br., o godz. 19.00 swoją tarnowską premierę będzie miał film pt. „Cud historii” w reżyserii dziennikarki telewizyjnej Katarzyny Kolendy-Zaleskiej. Do kina zaprasza wicemarszałek małopolski Roman Ciepiela.

Funkcję tę, w Urzędzie Miasta Tarnowa, będzie pełniła osoba doskonale znająca środowisko osób niepełnosprawnych. Andrzej Ziembowski również porusza się na wózku inwalidzkim, jest aktywny zawodowo i społecznie. Działa jako zastępca przewodniczącego Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Tarnowa, a dodatkowo, osiąga sukcesy w sporcie. Jest mistrzem Polski, złotym medalistą Pucharu Europy, uczestnikiem mistrzostw świata i Paraolimpiady Ateny 2004 w pływaniu osób niepełnosprawnych.

Uczniowie Zespołu Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” wraz z zastępcą prezydenta Henrykiem Słomką-Narożańskim, z okazji nadchodzących świąt państwowych, własnoręcznie zrobili biało – czerwone flagi. Nietypowe warsztaty plastyczno – techniczne zorganizowano w Urzędzie Miasta Tarnowa. – Dziecięce flagi zostaną umieszczone w instytucjach miejskich – mówi prezydent Słomka-Narożański.

Spotkanie osób niepełnosprawnych na tarnowskim Rynku, prelekcje na temat praw inwalidów i spotkania integracyjne – Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych coraz bliżej. Jego druga edycja już się rozpoczęła.

Wszystko za sprawą Karpackiego Wyścigu Kurierów, który rusza już 29 kwietnia z węgierskiego Veszprem do Tarnowa. Wezmą w nim udział reprezentanci blisko 40  zespołów z pięciu kontynentów świata. -Nie tylko zwycięstwa są cenne, gdyż każda przegrana może motywować do dalszego wysiłku. W Karpackim Wyścigu Kurierów nie ma przegranych, to trudny, wymagający wyścig, w którym już sam udział jest wyróżnieniem i wyzwaniem. Przedsięwzięcie to „dziecko” pasjonata tego sportu Tomka Wójcika – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański. Trwają ostatnie przygotowania. 

Znaczniki

Archiwalne