TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Prezydent Ryszard Ścigała zaprosił tarnowskie maluchy na specjalny seans filmowy. 1 czerwca, w samo południe, w kinie „Marzenie” dla grupy około dwustu dzieci – m.in. wychowanków Domów Dziecka, Pogotowia Opiekuńczego i podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wyświetlony zostanie hit „Disco Robaczki”. Film obejrzą maluchy, które miasto otacza szczególną troską.

Dnia 31 maja 2010 w Zespole Szkół Społecznych ( Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Społeczne Gimnazjum Językowe) im ks. prof. Tischnera gościł Andrzej Pilipiuk, pisarz i publicysta, autor cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowcza. Jest on też laureatem nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla . Ma w swoim dorobku kilka cyklów literackich, m.in. „Norweski dziennik", „Oko jelenia”.

W tym roku Tarnów świętuje 680-tą rocznicę lokacji miasta. Na tegoroczne Zderzenia, będące kulminacją tych obchodów, wraz z rodzicami, zaproszone są również wszystkie dzieci, które w jubileuszowym roku urodziły się w Tarnowie.

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Data i godzina wydania ostrzeżenia: 30.05.2010 - godz. 12:24

Zjawisko: burze.

Stopień zagrożenia:1

Ważność: od godz. 13:00 dnia 30.05.2010 do godz. 23:00 dnia 30.05.2010.

Obszar: Województwo małopolskie.

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą 10-15 mm, lokalnie 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 60 km/h.

Skutki przewidywane: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - INTENSYWNE OPADY DESZCZU

Data i godzina wydania ostrzeżenia: 2.06.2010 - godz. 13.47
Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Kraków
Zjawisko: intensywne opady deszczu.
Stopień zagrożenia: 0 (skali -3 stopniowej)
Ważność: od godz. 13.30 dnia 2.06.2010r do godz. 06.00 3.06.2010 r.
Obszar: województwo małopolskie.

Przebieg: Jak informuje IMGW w Krakowie na obszarze województwa OD 13.30 dnia 2.06. DO 06.00 dnia 03. 06.2010 ZJAWISKO ZAKOŃCZŁO SIĘ.

 

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Data i godzina wydania ostrzeżenia: 28.05.2010 - godz. 12:00

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanu wody

Stopień zagrożenia: - 2

Ważność: - od godz. od godz. 12:00 dnia 28.05.2010 do godz. 12:00 dnia 29.05.2010

Obszar: województwo małopolskie

Przebieg: W ciągu najbliższej doby w związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym na Małej Wiśle i jej dopływach oraz w górnym biegu zlewni Soły, Skawy, Raby, Dunajca a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa małopolskiego możliwy nagły wzrost stanu wody w strefie stanów wysokich, przy przekroczonych lokalnie stanach ostrzegawczych. Na Wiśle spodziewana jest tendencja spadkowa poziomu wody w strefie stanów wysokich: przy przekroczonych stanach ostrzegawczych.

Skutki: Zagrożenia dla obszarów zalewowych, uniemożliwienie prowadzenia prac hydrotechnicznych, utrudnienie funkcjonowania komunikacji lądowej lokalne podtopienia. Zalecana ostrożność, konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska przyznała Tarnowskiemu Centrum Informacji certyfikat „obiekt przyjazny rowerom” jako pierwszej w Polsce informacji turystycznej. Jest to drugi certyfikat przyznany TCI przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska dla TCI. W marcu otrzymaliśmy certyfikat „czysta turystyka” (również jako pierwsza it w Polsce).

Tarnowski oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem otrzymał bonifikatę od ceny części jednej z będących w posiadaniu Miasta nieruchomości. Budynek, o którym mowa, będzie przez tę organizację pożytku publicznego wykorzystywany do celów statutowych.

Organizatorzy – Urząd Miasta Tarnowa postanowili ograniczyć program Zderzeń czyli święta miasta. Nie będzie delegacji z miast partnerskich oraz jednej ze scen. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz poszkodowanych przez powódź.

Program:

Znaczniki

Archiwalne