TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W słoneczne, ostatnie, sobotnie popołudnie, w formie rodzinnego pikniku nieopodal Szkoły Podstawowej nr 9 odbył się „Dzień Osiedla Zielonego – Międzynarodowy Dzień Sąsiada”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców – dzieci, młodzieży i całych rodzin.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, Tarnowski Oddział Archiwum Narodowego w Krakowie zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Chemicznej. Archiwum będzie można odwiedzić 7 czerwca w godz. od 9.30 do 14.30.

To efekt bez mała dwuletnich rozmów i negocjacji z PKP. Mowa o budowie przejścia dla pieszych w tej dzielnicy miasta, w rejonie ulic Podmiejskiej i Burtniczej. Kolej obiecała, że inwestycja zostanie zrealizowana.

Tarnów kontynuuje program termomodernizacji szkół i przedszkoli. Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzyma na ten cel ponad 5 milionów złotych. - Kolejne placówki zmienią się więc nie do poznania. Cieszę się, że udało nam się pozyskać pieniądze na tak ważny dla miasta cel - mówi posłanka Urszula Augustyn, od lat zaangażowana w sprawy tarnowskiej oświaty, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. 

Zgodnie z planem, do 9 sierpnia, u zbiegu ulic Chemicznej, Witosa i Kwiatkowskiego powstanie duże rondo, które udrożni ruch w tamtej części miasta. Ułatwi dojazd do głównej bramy towarowej Zakładów Azotowych, będzie również ważnym elementem połączenia Tarnowa z węzłem autostrady w Wierzchosławicach.

Wykonawca, firma Heilit + Woerner zakończyła w 90% wszystkie prace związane z budową oraz przebudową infrastruktury podziemnej i naziemnej. Mimo konieczności wykonania prac dodatkowych, przebudowa ul. Mickiewicza i al. Solidarności przebiega zgodnie z założeniami. Poszczególne etapy robót są monitorowane na bieżąco podczas regularnych narad u zastępcy prezydenta Henryka Słomki-Narożańskiego.

Elżbieta i Wiesław Kocurowie, tarnowska zawodowa rodzina zastępcza, zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Złotymi Krzyżami Zasługi. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas spotkania z rodzinami wielodzietnymi i zastępczymi. – To dla nas honor, że taka rodzina żyje właśnie w Tarnowie – podkreśla zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański. 

Najcenniejszym darem życia- własną krwią, podzielili się z potrzebującymi tarnowscy policjanci. W zorganizowanej w budynku komisariatu Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza, przez działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie klub Honorowych Dawców Krwi zbiórce, wzięli udział stróże prawa oraz chętni w niesieniu pomocy innym. 

- Proponujemy, aby mieszkańcy zaangażowali się w ważne dla miasta przedsięwzięcie związane z przeszłością miasta i jego obecną pozycją na arenie międzynarodowej – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 28.

Znaczniki

Archiwalne