TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tradycyjnie 31 maja przypadają obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, ustanowionego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Celem tegorocznych obchodów jest uświadomienie zagrożeń, jakie niesie ze sobą nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi. Szacuje się, że nielegalny handel wyrobami tytoniowymi stanowi w Europie 6-10%. W Polsce niemal co 12 osoba pali papierosy pochodzące nielegalnego źródła.

Do 5 czerwca można jeszcze składać prace konkursowe na II Edycji Konkursu Ekologicznego „Posegregowani”.  Konkurs skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podpisał dziś zarządzenie wprowadzające zmiany w Budżecie Obywatelskim. W tym roku przeznaczono na ten cel aż 4 miliony złotych, a zgłaszanie projektów ruszy już 10 czerwca.

- To marzenie każdego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – tak o uznaniu spółki jako podmiotu wewnętrznego mówił Jerzy Wiatr, prezes MPK podczas konferencji prasowej 29 maja. – Stabilizujemy system, wprowadzamy nowe rozwiązanie – wtórował mu prezydent Roman Ciepiela. Spotkanie, w którym udział wziął również Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji odbyło się w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Bezpłatne przejazdy dla osób bezrobotnych, opiekujących się osobami niepełnosprawnymi i  dzieci w wieku od 4 do 6 lat, a także niższe ceny biletów za przejazdy odległościowe to założenia nowych planów taryfowych w komunikacji miejskiej w Tarnowie. O proponowanych zmianach rozmawiali dzisiaj, 29 maja, prezydent Roman Ciepiela, Jerzy Wiatr, prezes MPK oraz Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji. 

Tarnów znalazł się na 21. miejscu w przeprowadzonym po raz pierwszy rankingu polskich miast uczących się. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się 29 maja w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.

Anna Ziółkowska stanie na czele zarządu Mościckiego Centrum Medycznego. Oficjalnie funkcję obejmie 1 lipca i zastąpi na stanowisku dotychczasowego prezesa Artura Asztabskiego. Decyzję w tej sprawie podjęło Zgromadzenie Wspólników Spółki 26 maja. 

Nadchodzący weekend obfituje w wydarzenia kulturalne i rekreacyjne w mieście. To zarówno miejskie inicjatywy, jak i wydarzenia przygotowane przez aktywnych mieszkańców. 

Zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa to tylko niektóre atrakcje przygotowane z okazji Dnia Dziecka przez UKS Jaskółki. Impreza odbędzie się 30 maja o g. 10.45 na mini torze żużlowym mieszczącym się przy ul. Traugutta w Mościcach. Dodatkowo będzie można zobaczyć jak radzą sobie młodzi adepci żużla.

Rada miejska nie podjęła uchwały o udzieleniu absolutorium prezydentowi Tarnowa za wykonanie budżetu miasta w 2014 roku. Z wnioskiem o przyznanie absolutorium wystąpiła Komisja Rewizyjna.

Znaczniki

Archiwalne