TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Pogrzeb Krystiana Rempały, żużlowca Unii Tarnów, odbędzie się 3 czerwca. Uroczystości pogrzebowe o godz. 13.00 rozpocznie msza św. w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Następnie ciało zmarłego sportowca spocznie na cmentarzu w Mościcach. 

Amerykańscy żołnierze z 2 Pułku Kawalerii Armii USA w ramach Rajdu Dragonów II gościli dzisiaj w Tarnowie. Na licznie zgromadzonych na Rynku tarnowian czekała ekspozycja sprzętu wojskowego, w tym m.in. amerykańskich transporterów opancerzonych Stryker. Był też czas na wspólne zdjęcia i rozmowy z żołnierzami.  

Tegoroczną edycję Festiwalu Funduszy Europejskich uświetni koncert zespołu Hey, który zaplanowano 5 czerwca o godz. 19:30 na tarnowskim Rynku. W ramach imprezy przygotowano szereg atrakcji z myślą zarówno o najmłodszych, jak i nieco starszych tarnowianach. Rozpoczęcie festiwalu o godz. 14.

Amerykańscy żołnierze z 2-go Pułku Kawalerii Armii USA w ramach Rajdu Dragonów II już dzisiaj, 31 maja, ok. godz. 14.00 wjadą na tarnowski Rynek. W trakcie prezentacji wyposażenia amerykańskiego wojska pochodząca z okolic Tarnowa Ewelina Pikor, żołnierz amerykańskiej armii, awansuje ze stopnia plutonowego do stopnia sierżanta. 

Już dzisiaj w Tarnowie będą gościć przedstawiciele amerykańskiej armii. Tych, którzy osobiście nie będą mogli uczestniczyć w wizycie żołnierzy, zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo za pomocą wirtualnej kamerki.

Już po raz siedemnasty tarnowianie będą mieli możliwość zaprezentować swoje zadbane ogrody i udekorowane roślinami balkony. Zgłoszenia do konkursu „Zielony Tarnów” przyjmowane będą do 30 czerwca. 

Już w najbliższą sobotę, 4 czerwca, w siedzibie Fundacji „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, czyli stadninie koni w Klikowej, odbędzie się Festiwal Kreatywności KREATOR.  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.

Amerykańcy żołnierze z 2-go Pułku Kawalerii zawitają do Tarnowa już jutro, 31 maja. Spotkanie to będzie okazją, aby zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy, w tym dziewięć transporterów opancerzonych stryker i dwie haubice M777. Przedstawicieli armii USA będzie można spotkać na tarnowskim Rynku od godz. 14.00.

W Fabryce Przyszłości ruszają kolejne zajęcia cyfrowe dla seniorów. - Serdecznie zapraszamy na zajęcia dla początkujących. Pomożemy tym, którzy chcą  postawić pierwsze kroki w Internecie – zachęca Anna Burda, opiekun w Fabryce Przyszłości Centrum Edukacji Cyfrowej. Pierwsze warsztaty odbędą się 2 czerwca o godz. 10.00.

Do udziału w Dniu Rodziny zachęca Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie. Impreza odbędzie się 4 czerwca na terenie obiektów sportowych TOSiR przy ul. Wojska Polskiego. W programie znalazły się m.in. letnia olimpiada, warsztaty radiowe oraz liczne konkursy z nagrodami.

Znaczniki

Archiwalne