TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przed nami dzień, na który czekają wszystkie dzieci – Dzień Dziecka. Specjalnie dla nich został odnowiony Ogródek Jordanowski oraz plac zabaw. W najbliższy piątek (1 czerwca) serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Jak informowaliśmy z początkiem maja, Klaster Energii Zielony Pierścień Tarnowa został laureatem Pierwszego Konkursu dla Klastrów Energii i uzyskał w ten sposób ministerialny certyfikat.Wczoraj na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie założyciele klastra oficjalnie przekazali tę wiadomość i poinformowali o swoich dalszych planach. - To otwiera naszemu regionowi drogę do nowatorskich rozwiązań energetycznych i daje mu możliwość przyspieszenia rozwoju gospodarczego – mówi Adam Flaga, prezes zarządu Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa, inicjator klastra.

Po raz 11. zebrała się dziś Rada Gospodarcza. Jej zadaniem jest inicjowanie i opiniowanie działań wpływających na rozwój gospodarczy. Dzisiejsze spotkanie w Sali Lustrzanej poświęcone było głównie zmianom w prawie, związanym z nową ustawą o specjalnych strefach ekonomicznych.

 

Dzisiaj o godz. 16.30 w II Liceum Ogólnokształcącym rozpoczną się obrady IV zwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.

Rok temu dzieci z Przedszkola nr 29 wybrały zabawki, które ich zdaniem warto byłoby umieścić w odnowionym Ogródku Jordanowskim. Podczas spotkania w gabinecie prezydenta Tarnowa młodzi tarnowianie analizowali różne aspekty urządzeń zabawowych; oceniali zarówno kolor, jak i możliwości wspólnej zabawy. Dzisiaj ci, którzy przed rokiem dokonali wyboru zabawek, przyszli do Ogródka, by ocenić, czy spełnia on ich wymagania i oczekiwania oraz aby symbolicznie odebrać plac zabaw.

Przetarg na budowę sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie został rozstrzygnięty. Za kwotę ponad 21,4 milionów złotych salę wybuduje tarnowska firma MTM Budownictwo Sp. z o. o.

 

Straż Miejska i Stowarzyszenie Siemacha zapraszają najmłodszych na blok imprez z okazji Dnia Dziecka. Odbędzie się on w piątek 1 czerwca, w godzinach 11-16 na terenach rekreacyjnych przy ul. Romanowicza.

Już jutro w Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta odbędzie się XVII Majówka integracyjna. Od kilku lat wydarzenie wpisuje się w organizowane Dni Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczna wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 14.00.

Do 30 czerwca przyjmowane będą zgłoszenia do tegorocznej, 19. już edycji konkursu na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów”. Formularz, na którym przyjmowane są zgłoszenia, można znaleźć w załączniku po tekstem.

 

Inwestycje drogowe, bezpieczeństwo ekologiczne, rewitalizacja miasta – o tych i innych ważnych tematach związanych z funkcjonowaniem i rozwojem Tarnowa rozmawiali dzisiaj prezydent miasta i przewodniczący Zarządów Rad Osiedlowych.

Znaczniki

Archiwalne