TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W dniu 29 czerwca 2010 r. wprowadzone zostały zmiany w pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicami Czerwoną i Koszycką oraz zmiana kierunków na pasach ruchu. Przejeżdżających tamtędy kierowców prosimy o szczególną ostrożność.

Prowadzona po zażegnaniu niebezpieczeństwa powodzi w Tarnowie akcja pomocy dla Tuchowa została doceniona przez jego mieszkańców. Do tarnowskiego magistratu trafił nadesłany przez burmistrza Tuchowa list z podziękowaniami dla wszystkich, którzy włączyli się w pomoc dla tego miasta.

Ponad sześćdziesięciu pracodawców z Tarnowa i okolic w środę, 30 czerwca spotka się z osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia. Podczas XVII Regionalnych Targów Pracy będzie można zapoznać się z ich ofertami, a także odbyć wstępną rozmowę kwalifikacyjną.

W piątek, 25 czerwca, w obecności prezydenta Ryszarda Ścigały, przedstawiciele władz województwa małopolskiego i Tarnowa podpisali umowę partnerską, w myśl której Tarnów zmodernizuje kształcenie zawodowego w mieście – do szkół trafi 7 627 526 zł zł, w 87% współfinansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

17 czerwca 2010 r. Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podpisał z sześcioma bankami umowy, uruchamiające program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych osobom fizycznym i wspólnotom mieszkaniowym nie podłączonym do sieci ciepłowniczej. Umowę o współpracy podpisały następujące banki:

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich uhonorowało Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. medalem oraz tytułem Lider Polskiego Eksportu 2010.

Mimo trwających wakacji, część tarnowskich przedszkoli będzie sprawować opiekę nad dziećmi.

Tarnowscy Strażnicy Miejscy kontynuują pomoc dzieciom, sierotom i najbiedniejszym ludziom z Afryki. Funkcjonariusze przygotowali paczki z artykułami niemowlęcymi, zabawkami i słodyczami.

Podczas uroczystości z okazji wręczenia Tarnowowi Flagi Honorowej Rady Europy Prezydent miasta, Ryszard Ścigała, oraz przewodniczacy Rady Miejskiej - Ryszard Żądło, uroczyście wręczyli nagrody za działalność kulturalną. O ich przyznaniu tarnowskim firmom i instytucjom radni Rady Miejskiej zdecydowali jeszcze w maju.

Edukacja kosztuje. W sumie nakłady na tarnowską oświatę to 45% wydatków budżetowych miasta. Pozytywnych zmian, także w infrastrukturze, trudno nie zauważyć. Poniżej przykłady najważniejszych, oświatowych inwestycji.

Znaczniki

Archiwalne