TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wkrótce w Tarnowie problem uciążliwych insektów będzie mniej dolegliwy. Urząd Miasta komarom mówi – nie.  

Trwają intensywne prace nad przygotowaniem terenów inwestycyjnych w Tarnowie. Już ogłoszono przetarg na drugi etap przedsięwzięcia, w lipcu – kolejny. Kilka kilometrów nowej drogi oraz miejsca na rozpoczęcie działalności dla początkujących przedsiębiorców. Tak w skrócie można opisać zadania, które zostaną zrealizowane w ramach trzeciego etapu rozbudowy tarnowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. To wspólne przedsięwzięcie Miasta i Tarnowskiego Klastra Przemysłowego (TKP).

Nowe funkcje i zadania dla miasta - trwają prace nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Tarnowa. Ten ważny dokument wskaże kierunki rozwoju miasta na najbliższe paręnaście lat. Studium swoim zakresem obejmuje takie zagadnienia jak np. zagospodarowanie przestrzenne, dziedzictwo kulturowe, środowisko przyrodnicze, infrastruktura techniczna czy też komunikacja. Od dziś każdy się może wypowiedzieć w tej sprawie. – To ważne, aby mieszkańcy zabrali głos na temat studium. Dlatego proponujemy wydłużenie czasu konsultacji społecznych do jesieni – mówi wiceprezes Stowarzyszenia „Tarnowianie” Stanisław Madeja

Po raz drugi tarnowski Rynek będzie gościł Festiwal Wspinaczkowy – imprezę niespotykaną na taką skalę w Polsce, bo program jest nastawiony na aktywne uczestnictwo wspinaczy, niezależnie od wieku i umiejętności. Niemniej najważniejszym punktem festiwalu, będzie kolejna edycja Pucharu Polski – adidas 2013 rozgrywana na zupełnie nowej ścianie boulderowej.

Zajęcia na basenie za złotówkę, turnieje brydżowe, zawody strzeleckie, piłkarskie i siatkarskie – to tylko część propozycji przygotowanych w ramach tegorocznej akcji „Lato w Mieście”.  To trzy turnusy półkolonii, w których weźmie udział przeszło dziewięciuset uczniów oraz propozycje otwartych zajęć dla blisko 40 tysięcy uczestników. Pierwszy turnus półkolonijny rusza już w poniedziałek, 1 lipca. 

Od 29 czerwca 2013 r zapraszamy do skorzystania z usług tego obiektu w godzinach od 10.00 do 19.00

Tarnowska PWSZ konsekwentnie wzbogaca ofertę kształcenia proponując kandydatom na studia nowe specjalności w ramach prowadzonych kierunków. Dzięki zatwierdzonym przez Senat zmianom w planach studiów, studenci rozpoczynający I rok w roku akademickim 2013/2014 będą mogli wybierać spośród 16 kierunków i 23 specjalności na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich.

W poniedziałek 24 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2013/2014. Dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie na I rok studiów uczelnia przygotowała 1772 miejsca, w tym 1332 na studiach stacjonarnych i 440 na studiach niestacjonarnych. Rekrutacja potrwa do 19 lipca br.

Już 29 czerwca, w sobotę, zespół Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka Szpitala św. Łukasza organizuje Dzień Otwarty. Między godziną 9.00 a 13.00 odbywać się będą bezpłatne badania i porady dla rodziców wcześniaków z całego regionu tarnowskiego. 

Mowa o remoncie ulicy Rogoyskiego na odcinku od al. Solidarności do ulicy Słowackiego oraz zmianie w organizacji ruchu w ciągu al. Jana Pawła II. Zmiany nastąpią tuż po 1 lipca. Kierowców prosimy o ostrożność i dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Znaczniki

Archiwalne