TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Encyklopedia Tarnowa – kluczowe Wydawnictwo z okazji 680-lecia lokacji miasta, w wersji roboczej, jest już gotowe. Prezydent Ryszard Ścigała zaprasza mieszkańców do współredagowania trzydziestu haseł dotyczących znanych tarnowskich postaci, instytucji, zabytków i ciekawostek.

Prezydent Ryszard Ścigała wystąpił do Prezesa spółki PKP Intercity z prośbą o ponowne przeanalizowanie ewentualnej decyzji w sprawie planowanego ograniczenia częstotliwości kursów pociągu „Pieniny” relacji Warszawa Wschodnia – Przemyśl Główny.

Na półmetku jest już plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski 2009”. Tarnów rywalizuje z 28 innymi miastami i gminami Małopolski o Grand Prix Marszałka Województwa Małopolskiego. Zachęcamy każdego turystę i mieszkańca do oddania głosu na Tarnów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów oraz dążąc do jak najwyższego poziomu obsługi klientów-turystów, Tarnów dołączył do nielicznego grona polskich miast, w których w punkcie informacji turystycznej można zapłacić kartą!

W dniu 31 lipca 2009 r. mieszkańcy Tarnowa będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. W godzinach od 9.00 do 17.00 będą przyjmować Interesantów w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tarnowie, przy ulicy Goldhammera 3.

Trwa oczyszczanie miasta z psich odchodów. W ślad za akcją edukacyjną przeprowadzoną w formie happeningu w centrum Tarnowa, kolejne działania będą realizowane za pośrednictwem bezpłatnego miesięcznika miejskiego tarnow.pl.

W magistracie odbyło się kolejne spotkanie specjalnego zespołu ds. tarnowskiego Burku. Inicjatorem był Prezydent Ryszard Ścigała. Efektem jest zawarcie porozumienia z przedstawicielami kupców.

Znakomity efekt przyniosły konsultacje społeczne w ramach akcji „Rowerowa linia otwarta”, w programie „Tarnów przyjazny rowerzystom”. Do magistratu wpłynęło blisko pięćdziesiąt interwencji od mieszkańców. Dotyczą one zmian proponowanych na tarnowskich ścieżkach rowerowych – ich poprawy i dobrego wyglądu.

Są pieniądze na prace konserwatorsko – budowlane i rekonstrukcyjne przy zabytkowej kapliczce św. Walentego. 16 tysięcy złotych na ten cel przekazał Marszałek Małopolski. Czek na wspomnianą kwotę, dla Gminy Miasta Tarnowa, podpisał wicemarszałek Leszek Zegzda.

Ponad 14 mln zł zostanie zainwestowane w kompleksową, wieloetapową modernizację obiektów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie oraz budowę trzech nowych budynków. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski podpisał decyzję tej sprawie. Dofinansowanie jest zatem pewne.

Znaczniki

Archiwalne