TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ważność: od godz. 19:10 dnia 30.07.2010 do godz. 22:00 dnia 31.07.2010
Obszar: Województwo małopolskie
Przebieg: Obserwuje się i przewiduje wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą 10-20 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 60 km/h.
Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.

W niedzielę, 1 sierpnia, przypadła 66. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W Tarnowie obchody związane z tym wydarzeniem rozpoczęły się o godzinie 12.00 mszą świętą w tarnowskiej katedrze. Po niej nastąpił przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożone zostały kwiaty.

 

O 17.00, w rocznicę godziny „W”, na terenie miasta zabrzmiały syreny.

Jeszcze do 3 września 2010 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

W związku ze spadkiem poziomu wody w rzece Białej dziś, w czwartek, 29 lipca, o godzinie 14.30 Prezydent Ryszard Ścigała odwołał stan pogotowia przeciwpowodziowego w Tarnowie.

Przepływające przez Tarnów rzeki nie stwarzają zagrożenia dla mieszkańców miasta. W związku z ustaniem opadów obniża się poziom rzeki Białej, która wczoraj przekroczyła stan ostrzegawczy, ale nie opuściła swojego koryta. W położonych na południe od Tarnowa miejscowościach, przez które przepływa Biała, poziom wody w tej rzece również opada. Poziom wody w potoku Wątok jest w normie.

W związku z intensywnymi opadami deszczu, decyzją Prezydenta Ryszarda Ścigały, w środę 28 lipca o godzinie 21.30 w Tarnowie wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego. Stan rzeki Białej podnosi się, nie wyszła ona jednak poza swoje koryto. Obecnie nie zagraża ona mieszkańcom miasta. Miejskie służby są jednak gotowe do działania w razie pogorszenia się sytuacji.

W niedzielę, 25 lipca, w Sieradzu odbyła się XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine`a Cierplikowskiego. W jednej z konkurencji zwyciężyła Aleksandra Bodzioch, uczennica I klasy technikum w ZSTZ przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie.

W ciągu najbliższej doby w związku z prognozowanymi w dalszym ciągu opadami deszczu w zlewni Skawy, Raby, Dunajca oraz na innych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich przy przekroczonych stanach ostrzegawczych, a lokalnie alarmowych. Na Wiśle wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich i lokalnie przekroczenie stanów ostrzegawczych. W wyniku przekroczenia stanów alarmowych nie przewiduje się przelania wody przez koronę wałów w profilach wodowskazowych IMGW.
Zagrożenie: przekroczenie stanu alarmowego
Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stopniowej).
Ważność: od godz. 1200 dnia 28 lipca do godz. 1200 dnia 29 lipca
Data i godzina wydania: 28 lipca – godz. 1200
W wyniku przekroczenia stanów alarmowych nie przewiduje się przelania wody przez koronę wałów w profilach wodowskazowych IMGW.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich w Tarnowie informuje o wystąpieniu utrudnień w ruchu związanych z remontem ulicy Krakowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Koszycką i Czerwoną do węzła „Krakowska” obwodnicy. Obecnie utrudnienia te związane są z prowadzeniem prac przy przełożeniu krawężników.

Gemini Park Tarnów zakończyło casting do kampanii reklamowej. Dwuetapowa rywalizacja wyłoniła trójkę zwycięzców. Twarzami Gemini zostali półtoraroczna Inga z Tarnowa, 26-letnia Sylwia z Tarnowa i 20-letni Mateusz z Zalasowej. Za nimi już profesjonalna sesja zdjęciowa w Warszawie.

Znaczniki

Archiwalne